Co zasadit v červenci, abyste se na podzim těšili z druhé úrody

Zahrada 29. července 2019 | 10:22 — Veronika Prášilová
Léto není pouze obdobím sklizně, ale také možností zasadit si semínka pro úrodu novou. Ač to možná některé překvapí, i v polovině prázdnin lze zahájit druhé kolo výsadby, která ještě v letošním roce přinese plody.
Další 3 fotografie v galerii
Po česneku dejte do země brambory / Internet

Pojďte se spolu s námi podívat, kterou zeleninu můžete ve druhém kole vysadit a těšit se na další pěstitelské úspěchy.

Celoroční užitek z ředkviček

Skvělým druhem zeleniny, kterému se daří v podstatě kdykoli, jsou ředkvičky. Takže pokud je máte rádi, směle můžete jejich semínka vložit do země i v tomto období. Dbejte však na bohatou zálivku, aby se zelenině nejen dobře dařilo, ale také aby lépe chutnala. Pustit se můžete také do sázení vodnice.

Saláty i polníček – vitaminy na podzim i zimu

Jste-li příznivci různých druhů listových salátů, pak i vy si ještě jednou můžete v letošním roce přijít na své. Pokud nyní své oblíbené odrůdy vysejete, na podzim se budete těšit z parádních kousků. Samozřejmě nemůžete počítat s masivními hlávkami, avšak chutné a plné vitaminů budou výpěstky rozhodně, a do podzimního sychravého počasí se budou hodit.

Pokud k nim do země přidáte i polníček, můžete se z něj těšit během zimy i na začátku jara. V červenci můžete zasít také na vitaminy bohatý špenát, ke kterému se skvěle bude hodit cibulka. I ta vám stihne ještě letos vyrůst, takže budete mít na zimu čerstvé zásoby.

Hrášek i fazolky na talíř i hnojení

Zkušení zahradníci, kteří sklidili ze svých záhonů česnek, využívají tato místa pro druhou výsadbu brambor. Shodují se na tom, že v půdě, v níž předtím zrál právě česnek, se jim velmi daří. Druhou šanci můžete dát také hrášku a fazolkám.

Zvláště v teplém létě, kdy je velká šance, že sychravý podzim není za dveřmi a plody tak stihnout dozrát. Oba druhy zeleniny se budou skvěle hodit k podzimnímu hodování. A kdyby náhodou přece jen zima nastoupila dříve, můžete plodiny zarýt a dodat tak půdě pro příští sezonu živiny bohaté na dusík.

A když už budete u přípravy druhého kola výsevu zeleninových semínek, zkuste se kolem sebe rozhlédnout, zda vám na zahradě neroste jeden velmi užitečný plevel. O šruše zelné se můžete více dočíst v našem článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při návštěvě Maďarska

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Zavřít reklamu