Co zasadit v červenci, abyste se na podzim těšili z druhé úrody

Zahrada 29. července 2019 | 10:22 — Veronika Prášilová
Léto není pouze obdobím sklizně, ale také možností zasadit si semínka pro úrodu novou. Ač to možná některé překvapí, i v polovině prázdnin lze zahájit druhé kolo výsadby, která ještě v letošním roce přinese plody.
Další 3 fotografie v galerii
Po česneku dejte do země brambory / Internet

Pojďte se spolu s námi podívat, kterou zeleninu můžete ve druhém kole vysadit a těšit se na další pěstitelské úspěchy.

Celoroční užitek z ředkviček

Skvělým druhem zeleniny, kterému se daří v podstatě kdykoli, jsou ředkvičky. Takže pokud je máte rádi, směle můžete jejich semínka vložit do země i v tomto období. Dbejte však na bohatou zálivku, aby se zelenině nejen dobře dařilo, ale také aby lépe chutnala. Pustit se můžete také do sázení vodnice.

Saláty i polníček – vitaminy na podzim i zimu

Jste-li příznivci různých druhů listových salátů, pak i vy si ještě jednou můžete v letošním roce přijít na své. Pokud nyní své oblíbené odrůdy vysejete, na podzim se budete těšit z parádních kousků. Samozřejmě nemůžete počítat s masivními hlávkami, avšak chutné a plné vitaminů budou výpěstky rozhodně, a do podzimního sychravého počasí se budou hodit.

Pokud k nim do země přidáte i polníček, můžete se z něj těšit během zimy i na začátku jara. V červenci můžete zasít také na vitaminy bohatý špenát, ke kterému se skvěle bude hodit cibulka. I ta vám stihne ještě letos vyrůst, takže budete mít na zimu čerstvé zásoby.

Hrášek i fazolky na talíř i hnojení

Zkušení zahradníci, kteří sklidili ze svých záhonů česnek, využívají tato místa pro druhou výsadbu brambor. Shodují se na tom, že v půdě, v níž předtím zrál právě česnek, se jim velmi daří. Druhou šanci můžete dát také hrášku a fazolkám.

Zvláště v teplém létě, kdy je velká šance, že sychravý podzim není za dveřmi a plody tak stihnout dozrát. Oba druhy zeleniny se budou skvěle hodit k podzimnímu hodování. A kdyby náhodou přece jen zima nastoupila dříve, můžete plodiny zarýt a dodat tak půdě pro příští sezonu živiny bohaté na dusík.

A když už budete u přípravy druhého kola výsevu zeleninových semínek, zkuste se kolem sebe rozhlédnout, zda vám na zahradě neroste jeden velmi užitečný plevel. O šruše zelné se můžete více dočíst v našem článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vzdálený asteroid vykazuje záhadnou aktivitu. Vědci nevědí, co ji způsobuje

Jak na vánoční kaktus, aby byl u štědrovečerní večeře...

Spíte se psem v posteli? Na lidský organismus to má velmi...

Vybíráte vánoční strom? Víme, jak se při jeho koupi...

Zázvor poslouží jako úžasná přírodní medicína, jeho...

Nadměrná plynatost trápí mnoho psů. Co pomůže?

Kyselina citronová je malý zázrak, který účinně vyčistí...

Zavřít reklamu