Nestihli jste si předpěstovat zeleninu? Ještě je čas to napravit

Zahrada 02. května 2019 | 11:37 — Veronika Prášilová
Měli jste pro letošek v plánu vyzkoušet své pěstitelské dovednosti, ale podcenili jste předpěstování sazenic a teď si zoufáte, že budete muset čekat do další sezony. Pak pro vás máme dobrou zprávu: nevěště hlavu, ještě nic není ztraceno.
Další 4 fotografie v galerii
Většina jarních zahradnických výstav pomohou vaše komplikace vyřešit / Shutterstock

Právě v tomto období totiž vrcholí většina jarních zahradnických výstav, které pomohou vaše komplikace vyřešit.

Nechte se inspirovat

Ať už žijete v Čechách nebo na Moravě, tématickými prodejními výstavami se to v těchto dnech jen hemží. Pokud na některou z nich zavítáte, můžete jednak doplnit své záhonky či prázdné truhlíky, a také načerpat mnoho inspirací. Zahradnické výstavy se totiž nevěnují pouze ovoci a zelenině, ale také květinovým a okrasným aranžmá.

Obyčejné i netradiční druhy

Pokud toužíte ryze po praktických nákupech, pak v rámci prodejních výstav zakoupíte sazenice paprik, rajčat, okurek, kedluben, póru či salátů v mnoha odrůdách, o jejichž existenci často nemáte ani ponětí. Z návštěvy si tak můžete přinést například rostliny rajčat, které vám již v této sezoně urodí stovky plodů na jednom keříku, nebo paprik, kterým se bude skvěle dařit i u vás na balkoně.

Stále také máte čas a možnost pořídit si ovocné či okrasné stromky, kterých prodejci nabízejí také bezpočet. Jste-li milovníky okrasných zahrad, pak si z výstavy určitě přinesete nějakou letničku, cibulky lilií či okrasné jehličnany. Stánkaři vás navíc vybaví dobrými radami, jak zakoupené zboží správně pěstovat, abyste se z něj mohli ještě letos radovat.

Nakupujte, kochejte se

Mnohé prodejní výstavy jsou navíc doplněny o zajímavé expozice, v rámci nichž jsou stylově aranžovány nejen kvetoucí rostliny. I tato část pro vás může být inspirací, jak svou zahradu nejen prakticky, ale i odpočinkově zařídit, aby se vám v ní dobře pracovalo i relaxovalo.

Pokud se však ve vašem okolí žádná podobná výstava již nekoná a nebo není ve vašich možnostech na žádnou takovou vyrazit, určitě své pěstitelské záměry nevzdávejte. Stačí, pokud zamíříte do nejbližšího města, kde se zejména v tomto období konají trhy a jarmarky, kde můžete také velmi dobře pořídit. Ani tady totiž není nouze o sazenice nejčastěji pěstovaných druhů zeleniny či populárních květin. Svou službu mohou splnit také hobbymarkety.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Na ojeté auto můžete mít záruku jako na nové. A nepřiplatíte ani korunu!

Ledoví muži odezněli, vrhněte se do další fáze...

Znáte silikagel? Desatero využití drobných kuliček, které...

S aeropressem připravíte lahodnou kávu a nemusíte utrácet za...

Ucpaný odpad můžete zkusit vyřešit i sami bez volání...

Krásné a zároveň užitečné. Pěstujte si účinné...

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle...

Zavřít reklamu