I v malé zahradě můžete mít relaxační zákoutí. Vytvořte si svou oázu klidu a pohody

Zahrada 27. března 2019 | 14:16 — Veronika Prášilová
I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo, říká klasik. Převedeno na zahradní poměry, i na malém prostoru si můžete vytvořit útulné relaxační zákoutí, které vám budou sousedi závidět. Důležité však je, že se v něm budete cítit skvěle především vy a vaše rodina.
Dalších 8 fotografií v galerii
Hodně rostlin, hodně květin, dvě křesílka, houpačka a stolek z palet. Za pár korun máte velkou parádu. / Internet

Ve fotogalerii pod článkem jsme pro vás připravili přehlídku útulných zákoutí v malých zahradách z celého světa.

Zákoutí s vodními živly

Zurčení vody je asi pro každého zárukou zklidnění a pohody. Vězte, že i na malý prostor můžete dostat skvělý vodní prvek. Záleží, jestli se raději budete dívat na mini rybníček s lekníny, tryskající fontánku, vodu líně stékající po kamenech nebo snad vodopád? Dokonce ani malý bazén nemusí být problém. Bude možná jen na pár temp nebo vodní bar, ale vždy se v něm budete cítit skvěle.

Zákoutí ohnivá

Dalším oblíbeným živlem je oheň. Praskající dřevo, vůně smůly a špekáčků, grilované dobroty či pečené brambory. To vše a mnohem více můžete mít i na malém prostoru. Dbát musíte pouze na dvě věci – bezpečnost, aby zdroj přímého ohně nebyl v blízkosti čehokoliv hořlavého, a kam fouká vítr, abyste nevyudili spolu s buřty i sousedy.

Pokud z jakéhokoliv důvodu na zahradě nemůžete mít opravdový oheň, ale nechcete se připravit o romantiku v podobě mihotavých plamínků, vsadit můžete na biokrb, který netvoří kouř.

Zákoutí houpací

Skvělým relaxem je i houpání. K tomu knížku nebo křížovku a čas se doslova zastaví. Dokonce se nemusíte vzdávat ani snů o houpací síti, pokud po ní toužíte a nemáte ji mezi co pověsit. Existují jednoduché konstrukce, které si postavíte, kam budete chtít. Houpačky pro více lidí se samozřejmě dají koupit, ale co si tak postavit svou vlastní houpačku? S různými vychytávkami jako držákem na nápoje nebo barevným LED osvětlením.

Zákoutí pro celou rodinu

Dokonce i tam, kde skutečně není místa nazbyt, se dá udělat koutek, který si užije opravdu každý člen rodiny. Jak uvidíte ve fotogalerii pod článkem, i na malém prostoru se dá skloubit dětské hřiště s místem pro grilování a dokonce i vodním prvkem. No a kdo nemá ani tu zahrádku, ale třeba jen balkon, i ten může proměnit v malou oázu klidu. Hlavní je, abyste se cítili příjemně a trávili čas s těmi, na kterých vám záleží, i kdybyste to byli jen vy sami.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech Jadranu

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Zavřít reklamu