Máte na zahradě bílou peřinu? Pak se radujte, protože právě sníh může být skvělým pomocníkem

Zahrada 12. ledna 2019 | 16:11 — Veronika Prášilová
Patříte mezi ty, kterým v těchto dnech zahradu zapadaly nánosy sněhu? Pak máte důvod k radosti, protože právě sníh vám může být skvělým pomocníkem. Ovšem pouze v případě, že jej necháte ležet tam, kde pomáhá, ale neuškodí.
Další 4 fotografie v galerii
Sníh může na zahradě pomoci i uškodit / Shutterstock

Co si s hromadami sněhu teď v lednu na zahradě počít, vám povíme v tomto článku.

Pod sněhem jako v pokojíčku

Pokud není zima příliš tuhá, ale přinese s sebou sněhovou nadílku, je to pro zahrádkáře důvod k radosti. A to i pro případ, že by následovaly hodně mrazivé dny.

Sníh, který překryje na zahradě rostliny, jim totiž vytvoří takové mikroklima, že je ani případné mrazy neohrozí. A dokonce cibuloviny nebo růže jsou pod sněhem velmi rády. A pokud budete myslet s dávkou sněhu i na zryté záhonky, neuděláte chybu. Při tání se začne vsakovat sníh do půdy a postará se tak o skvělou vláhu.

Keře i stromy vám poděkují

Vděčné vám za sníh budou také stromy a keře. Pokud totiž k jejich kmeni nahrnete sníh klidně ze všech chodníčků v okolí, postaráte se vašim dřevinám o skvělou zálivku.

Mimo stromů vaši snahu ocení maliníky, ostružinovníky či keře rybízu. Naopak z blízkosti jahodníků sníh odstraňte, protože jim příliš mnoho vlhka a vody při tání může způsobit, že začnou plesnivět.

Větvím sníh neprospěje

Kam naopak sníh nepatří, jsou větve jehličnatých stromů a různých keřů. Hlavně těžký sníh totiž ohrožuje jejich bezpečí a hrozí, že by se pod jeho tíhou mohly zlomit. Proto z nich sníh pravidelně setřásejte, ale dávejte při tom pozor na to, aby se vám větve nezlomily. Přece jen, vše, co je zkřehlé, se snadno láme.

A když už budete rozmisťovat sníh na jednotlivé části zahrady, zkuste se podívat, jestli byste se neměli věnovat ještě něčemu dalšímu. O tom, co zahrada potřebuje v lednu, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu