Trápí vás mšice? Vytaste proti nim účinnou biologickou zbraň

Zahrada 29. června 2018 | 10:37 — Šárka Vondráčková
Škvoři si svůj mýtus, že zalézají do ucha, nezaslouží. Naopak, umí být velkými pomocníky v zahradě. Dokáží likvidovat řadu škůdců.
Další 3 fotografie v galerii
Není pravda, že škvoři zalézají do ucha / Shutterstock

Škvoři sice mají rádi skulinky, ale chladné a tiché. A ucho k nim rozhodně nepatří. A nebezpečné nejsou ani ty „kleštičky“, které mají na zadečku. Pravda je, že jimi dokáží štípnout, ale jejich štípnutí není nijak bolestivé, a už vůbec vám nijak nemůže ublížit. Tyto kleště totiž potřebují pro uchopení své potravy. A teď se dostáváme k jádru pudla. Tou potravou jsou zejména různá vajíčka, larvy a také mšice. Díky škvorům se můžete mšic ekologicky zbavit.

Zdatný biologický bojovník

Škvor je velmi zdatným přirozeným nepřítelem mšic a biologickou ochranou zahrady. Takže příště, až je uvidíte u svých oblíbených balkonovek nebo na zahradě, vítejte je s otevřenou náručí, protože vás tohoto obtížného hmyzu dokáží zbavit. A pokud škvorům k místu, kde vás mšice hojně trápí, umístíte příjemný úkryt, pomohou vám ještě více s jejich likvidací.  

Úkryt v květináči

Jak už bylo výše zmíněno, škvoři milují chladná a tichá místa. Takže jako úkryt vám skvěle postačí obyčejný hliněný květináč nebo dřevěná krabička beze dna. Ty vyplňte slámou. Otevřená strana obou předmětů by měla směřovat dolů, proto výplň zajistěte pletivem. Květináč i krabičku si ještě můžete dozdobit dle vlastní fantazie tak, aby vám ladila s vaší zahradou nebo balkonem, třeba mozaikou ze starých CD nosičů. O tomto nápadu jsme více psali zde. Hotový úkryt pak stačí zavěsit mezi husté větve stromů, keřů, nebo ho umístěte do blízkosti napadených rostlin.

Přemísťujte dle potřeby

Škvoři se vydávají na lov obvykle v noci, přes den proto budou využívat zhotovený úkryt. Proto jej během dne můžete pohodlně přemístit zrovna tam, kde vás mšice nejvíce trápí.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci dokázali zlepšit vlastnosti solárních panelů. Fungují i v extrémních podmínkách

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Pozvěte k vám Vánoce okny. Potěšíte nejen sebe, ale i...

Tmavá, bílá, nebo dvojbarevná? Připravte si skvělou...

Zavřít reklamu