S párty stanem vás při zahradním sedánku počasí nezaskočí

Zahrada 18. ledna 2020 | 13:15 — Helena Malá
Pokud na zahradě rádi pořádáte různé oslavy a společenská setkání, možná se vám hodí zainvestovat do párty stanu. Díky němu vás totiž nezaskočí ani žhnoucí slunce, ani případný déšť. Jenže pokud vsadíte na laciný a nekvalitní výrobek, moc dobrou službu vám neudělá.
Další 3 fotografie v galerii
Párty stany mohou být praktickým doplňkem zahrady / Depositphotos

V minulosti lidé často relaxovali na zahradě u obyčejného táboráku, kde si pekli buřty. Jenže jakmile začalo pršet, bylo po zábavě. Doba se ale mění, táboráky nahradily různé grily a na rozmary počasí lidé mohou vyzrát tím, že si pořídí párty stan.

Tak jako v jiném sortimentu zboží i u párty stanů můžete narazit na opravdu levné produkty. Buďte ale při pořízení takového výrobku opatrní, ať vám ve výsledku nepřinese více starostí než radostí.

Malá gramáž plachty

Gramáž znamená tloušťku plachty, doslova množství naneseného materiálu na m2. Je logické, že čím větší gramáž, tím lépe. Nejlevnější párty stany disponují gramáží okolo 110 g/m2. Takové stany jsou ale vhodné pouze proti slunci, před deštěm vás ovšem neochrání.

Nevhodné ukotvení

Všimněte si možnosti ukotvení krycího materiálu. Pokud má stan pouze malá očka všitá do rohů plachty a kotvení konstrukce prakticky žádné, můžete si být jisti, že o žádný kvalitní výrobek nejde. Při prvním poryvu větru se poutka utrhnou a stan vám bude poletovat v lepším případě po zahradě, v horším pak někde u sousedů. To je ale velmi nebezbečné! Polámaná kovová konstrukce totiž může někomu způsobit bolestivé zranění.

Žádná možnost vypnutí

N pozoru se mějte také v případě, že „krytina“ v místech dlouhých spojek drží ke konstrukci pomocí kroužků ze suchých zipů. V praxi to totiž vypadá tak, že se v těchto místech při dešti vytvoří velké kaluže. Ty zatíží stan natolik, že spojovací trubky prasknou. Tento problém si může snadno opravit pomocí standardních šroubovacích spon na hadici. Oprava je to sice provizorní, stojí ale pár korun a je to lepší, než celý stan vyhodit.

Nulová stabilita konstrukce

Konstrukce je tvořena sice kovovými trubkami, které jsou nasunuté do sebe, ty mají ale natolik tenkou stěnu, že je s podivem, že se stan vůbec daří postavit. To je opět neklamná známka laciných výrobků. Takový typ párty stanu je sice na začátku extrémně levný, musíte se ale připravit na to, že jej možná budete kupovat několikrát za sezonu. Nic totiž nevydrží. Pokud přemýšlíte, jaké zajímavé osvětlení na párty vytvořit, inspiraci najdete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nová vakcína proti COVID-19 funguje na zvířatech. Je velká šance, že bude účinkovat i na lidský organismus

Při výběru sedačky se zaměřte i na potahovou látku....

Provoz venkovního bazénu není levný. Jsou ale možnosti, jak...

Žárlivost a urážlivost nejsou ryze lidské vlastnosti. Tyto...

Rozbitá zahradní hadice může ještě posloužit. Snadno z ní...

Jahody lze pěstovat na zahradě i v truhlíku. Pokud se chcete...

Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v...

Zavřít reklamu