Tmavá, bílá, nebo dvojbarevná? Připravte si skvělou domácí čokoládu

Recepty 04. prosince 2018 | 09:17 — Veronika Prášilová
Na pultech obchodů je tolik druhů čokolády, že ochutnáváním jedné po druhé bychom jednak strávili opravdu hodně času, jednak bychom nejspíš strhli osobní váhu. A tak raději zůstaneme doma a připravíme si vlastní čokoládu, kterou si určitě zamilujete.
Dalších 5 fotografií v galerii
Doma uvařená čokoláda vám bude chutnat dvojnásob / Shutterstock

Příprava čokolády není nic složitého. Nepotřebujete žádné přístroje, speciální ingredience, ani příliš času. Jen chuť zaexperimentovat si a zkusit v kuchyni zase něco nového.

Bílá čokoláda

Pro přípravu skvělé bílé domácí čokolády budete potřebovat tyto ingredience:

  • 200 g moučkového cukru
  • 100 g sušeného plnotučného mléka
  • 250 g ztuženého rostlinného tuku
  • 1 vanilkový cukr
  • 2 lžíce vanilkového pudingu

Postup přípravy čokolády

Ve vodní lázni pomalu za stálého míchání ohříváme všechny suroviny kromě pudingu, dokud nevytvoří hladkou hmotu. Dávejte pozor, aby se vám do ní nedostala voda z lázně, aby se čokoláda nesrazila. Jak je známo, i sladkou chuť zvýrazňuje sůl, proto do směsi můžete přidat pár zrnek. Nakonec důkladně vmíchejte puding. Čokoládu nalijte do formiček, které předtím propláchněte studenou vodou. Po ztuhnutí čokoládu opatrně vyklopte. Pokud by to nešlo, dejte formičky na pár minut do mrazáku. Tento problém vám odpadne, jestliže použijete formičky papírové.

Ochuťte a dozdobte dle fantazie

Před naléváním čokolády do forem do ní můžete samozřejmě přidat cokoliv dle chuťových preferencí vás a vašich blízkých. Nabízejí se nasekané mandle či jiné ořechy, kandované ovoce, mletá skořice, ve vodě (pro dospělé klidně v rumu) namočené a okapané rozinky nebo pro odvážné klidně špetka chilli vloček.

S chutí můžete různě experimentovat. Zkuste třeba do čokolády vmíchat kapku kokosové, mandlové nebo jiné tresti a uvidíte, jak čokoláda dostane nový šmrnc. A k ní si můžete připravit voňavý domácí pečený čaj. Recept naleznete zde.

Tmavá čokoláda

Postup přípravy tmavé čokolády je stejný jako v předchozím případě, jen ingredience se mírně liší. Tentokrát budete potřebovat:

  • 250 g práškového cukru
  • 200 g ztuženého tuku
  • 120 g kakaa
  • 1 vanilkový cukr
  • 2 lžíce vanilkového pudingu

Pokud byste připravovali obě čokolády zároveň, můžete zkusit při nalévání do formiček udělat dvojbarevnou čokoládu. Směsi nalévejte velkými lžícemi nebo vhodnými naběračkami zároveň. Nebo udělejte vrstvu jedné a pak druhé čokolády. I kdyby to nakonec nevyšlo podle představ, jedno je jisté, výsledek bude vždy zaručeně sladký a mlsně lahodný.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zvěřina aneb zdravý gastro zážitek podzimu. Jak ji správně...

Pozor na nejčastější chyby při chovu morčat

Je čas vyvěsit ptačí budku. Víte, že je pro vaši zahradu...

Právě teď je ideální čas na výsadbu dřevin a cibulovin

Zavřít reklamu