Obytňáky jsou novým trendem. Našli jsme takový, který umí všechno

Ostatní 29. září 2019 | 20:00 — redakce
Dovolená na pláži, poznávací zájezdy autobusem, pobyt v uzavřeném resortu… dříve žádané možnosti rekreace dnes ztrácejí na popularitě. Stále více turistů se přiklání k cestování obytným vozem. Výrobci těchto vozidel mají co dělat, aby uspokojili stále rostoucí poptávku. Ovšem spolu s poptávkou roste i počet firem vyvíjejících nová řešení pro tyto vozy. Začátkem října se schází v Paříži na veletrhu vozidel určených pro rekreaci a volný čas.
Další 4 fotografie v galerii
Peugeot Boxer 4×4 Concept se hodí pro jízdu ve štěrku, blátě, sněhu i na skalnatých cestách / Peugeot

Mezi vystavenými vozy je hodně těch, které stojí za pozornost, ovšem nás velice zaujal Peugeot Boxer 4x4 Concept. Jedná se o koncept, který zatím není v prodeji, ale je názornou ukázkou dokonalého využití prostoru, všeumělem zvládajícím splnit sny každého dobrodruha i téréňákem, jenž se nezalekne žádné cesty-necesty.

Na první pohled si vás získá originálním designem, na druhý pak zajímavou kombinací materiálů, kterou tvoří odstíny Wanderlust Green a Mint, Alcantara Gréval Grey a přírodní bílý kámen. V interiéru vás čeká osvěžující příjemný prostor s uklidňujícími světlými tóny. Pohodovou atmosféru dotváří použití dřevěných prvků. Celý strop je potažen látkou, a působí proto velmi útulně. Pro doladění do posledního detailu je chrom uvnitř kliky a u pantů dveří nahrazen saténovou úpravou.

Koncept o délce 6 metrů vychází z modelu Peugeot Boxer L3 a je optimalizován tak, aby dobrodruhům poskytl obytný prostor o velikosti 10 m², což je ideální pro 3 osoby. K dispozici jsou 4 samostatné prostory, tedy kuchyň s jídelnou, místo na spaní, koupelna a místo pro řízení. Ve voze je velké množství úložných prostorů, do nichž se vejde veškeré vybavení pro různé sporty a outdoorové aktivity i každodenní život.

Peugeot Boxer 4×4 Concept se hodí pro jízdu ve štěrku, blátě, sněhu i na skalnatých cestách. Převodovka 4×4 Dangel využívá viskózní spojku a rozdělovací převodovku vpředu. Účinnost pohonu všech čtyř kol zvyšují i vysoce výkonné pneumatiky. Světlá výška vozu Peugeot Boxer 4×4 Concept je zvýšena o 30 milimetrů vpředu a o 50 milimetrů vzadu, díky čemuž vůz dokáže překonat většinu překážek. Nezastaví ho ani nejstrmější svahy. Motor BlueHDi 165 s šestistupňovou manuální převodovkou vyvíjí potřebný točivý moment 370 Nm, přitom dodržuje nejnovější emisní normy Euro 6.

Pro milovníky dobrodružství doplňuje koncept Boxer 4×4 kánoe Canadien z ořechového dřeva, kterou lze uložit na střešní nosič vozu. Byla vyrobena na míru, aby bylo zachováno otevírání střešních oken. Boční žebřík kopíruje tvar podběhu kola a poskytuje snadný přístup k střešnímu nosiči, přičemž současně ponechává přístup k bočnímu vybavení.
Nezapomnělo se ani na horské kolo Peugeot eM02 FS Powertube. Toto elektrokolo patří k nejnovější generaci e-Bikes Peugeot. Kompaktní baterie je zabudována přímo do rámu, takže byl zachován ladný elegantní styl kola. Díky dvojitému odpružení je univerzální, a je tedy ideálním partnerem na náročných cestách. Ukládá se do zadní části vozu Peugeot Boxer 4×4 Concept na nosič upevněný na tažné zařízení závěsu. Jeho odstín Mint je stejný jako barevné prvky na voze a jemně kontrastuje s matnými černými dveřmi.

Na cestách se nikdy neztratíte díky nové navigaci s devítipalcovým dotykovým displejem, která vám umožní zadat rozměry vozidla a vyhnout se tak silnicím s možnými omezeními. Tato navigace je kompatibilní s dopravní aplikací Waze fungující v reálném čase. Umožňuje připojení dvou telefonů současně a zobrazuje záběry obou HD kamer s více pohledy dozadu i dopředu pro dokonalou kontrolu nad okolím.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jižní Afrika a malá ochutnávka úžasných zážitků a zajímavostí, které tato země nabízí

Jižní Afrika a malá ochutnávka úžasných zážitků a...

Zkuste cestovat po Evropě vlakem. Víme, jak jednoduše...

V Tatrách odstartovala zimní sezóna. Opening doprovázela...

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné...

Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa i skvělé...

Rakouským eldorádem pro rodiny s dětmi a milovníky freeridu...

Zavřít reklamu