Trápí vás zapáchající boty? Máme pro vás dobré tipy, jak se smradu zbavit

Ostatní 01. září 2019 | 16:00 — Veronika Prášilová
S nepříjemným odérem z denně nošených bot bojuje valná většina populace. Důvodů je přitom několik: od nadměrně se potících nohou po nevhodný materiál, z nichž je obuv vyrobena.
Další 4 fotografie v galerii
Nepříjemný odér z bot trápí velkou část populace / Shutterstock

Pojďte se podívat na pár tipů, jak s tímto problémem bojovat.

Zajděte do obchodu

V obchodě samozřejmě můžete zakoupit různé přípravky, které se aplikují buď přímo do bot, anebo na holé nohy, aby se tolik nepotily, nesedí však každému. Anebo můžete vyzkoušet několik babských rad, jak se nepříjemného zápachu zbavit.

Zázračná křída

Napadlo vás někdy, že se dá proti zapáchajícím botám bojovat nejznámější školní pomůckou? Ano, skutečně na tento problém zabírá obyčejná křída. Umístěte do boty její kousky, které přes noc zápach i pot z obuvi nasají. Ráno křídu stačí vyhodit.

Skořici zafixujte lakem

Podobně jako křída funguje také skořice. Její výhodou je, že kromě toho, že pohltí zápach, působí také antisepticky, takže je také účinným bojovníkem proti plísním. Nevýhodou je, že jakmile nasaje vlhkost z obuvi, může začít pouštět přírodní barvivo. Předejít tomu můžete tak, že každý kousek skořice přestříkáte lakem na vlasy, který barvu zafixuje.

Zajímavostí je, že s pomocí křídy i skořice se dá bojovat také proti mravencům, kteří se nastěhují do vašeho domu. Více na toto téma jsme psali zde.

Stačí pár kapek

Další poměrně účinnou pomůckou je aviváž, která několika kapkami provoní celé boty na několik dnů i týdnů. Jen ji musíte nanášet zásadně na stélku, nikoli na svrchní část, abyste si ji neponičili. Stejně můžete použít také líh, kterým za pomocí vatového tamponu důkladně vnitřek obuvi vytřete.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská plovoucí elektrárna bude dodávat elektrickou energii těžko přístupnému regionu

Jak vyhubit octomilky? Vyzkoušejte osvědčené triky

Bytový architekt a jeho výhody: Nechte se inspirovat

Povinné čipování psů – přehledně vše, co potřebujete...

Skvělé využití vody z rýže. Odteď už ji nikdy nebudete...

Květiny jako dekorace: Sušená aranžmá vám vydrží roky

Když blechy útočí! Co jste o nich nevěděli a jak se jim...

Zavřít reklamu