Silná auta, nezapomenutelná atmosféra a zábava pro celou rodinu, i to je Barum Rally. Nepropásněte ji!

Ostatní 11. srpna 2019 | 15:00 — Anna Novotná
Myslíte si, že rally je jen pro motoristické nadšence, tedy nic pro normální řidiče, pro něž je auto pouhým dopravním prostředkem? Nenechte se mýlit, protože legendární Barum Rally může být nezapomenutelným zážitkem pro každého člena rodiny, včetně těch, kteří motoristickému sportu neholdují.
Loading...
Chcete-li si tedy užít sportovní atmosféru v krásném koutu Moravy, určitě se do Zlína o třetím srpnovém víkendu vypravte / Peugeot

Letošní Barumka se koná netradičně už třetí srpnový víkend ve Zlíně a okolí. Bezkonkurenčně nejnavštěvovanější a nejzajímavější soutěž v ČR přiláká každoročně desítky tisíc diváků a zde je několik důvodů, proč se k nim přidat.

To, že Zlínsko je nádherný kraj se spoustou turistických atrakcí, asi nikoho nepřekvapí. Zlín samotný je půvabné město, kde se letitá industriální krása mísí s moderními stavbami. Po dobu Barum rally se mění v bzučící úl s neuvěřitelnou atmosférou. V pátek večer (16. srpna) se zde jede noční rychlostní zkouška, během níž se ulicemi před očima tisíců přihlížejících diváků prohánějí rallyové speciály. Že se v tu dobu v centru Zlína odehrává bohatý doprovodný program, není třeba dodávat.

Ale nejen to! Součástí Barum Rally je i závod automobilových veteránů Bugatti Grand Prix. Přehlídka čtyřiceti bugatek kroužících městem, doprovázená kouzelným zvukem historických motorů z dvacátých a třicátých let, je opravdu skvělou podívanou. V sobotu pak trasy Barum Rally vedou nejzajímavějšími místy Zlínska, např. legendárním úsekem Maják kolem malenovického hradu, doporučujeme i návštěvu unikátní kovové zoo v netradičním prostředí pivovaru ve Starém Městě a samozřejmě nemůžete vynechat ani neodolatelné lázně Luhačovice. V malebném moravském regionu si zkrátka každý přijde na své, tak proč se přitom nepokochat pohledem na atraktivní závodní speciály v akci?

Kvalitní startovní pole letošní Barumky tvoří téměř 140 posádek z 25 států. Divácky přitažlivá kategorie R5 letos čítá úctyhodných 34 vozů. Zde se zřejmě bude řešit otázka: Vyhraje Jan Kopecký zlínskou rallye již poosmé, nebo bude sesazen z trůnu? Vedoucí český jezdec ovšem drží svoji pozici pevně a překvapení se v této kategorii koná málokdy. O to větší zájem vyvolávají souboje ve třídě R6, kde naopak o zvraty není nouze.

V rámci této kategorie se jede i Peugeot Rally Cup a jeho účastníci budou na Barumce hrát opravdu o hodně. Jedná se o závodníky s vozem Peugeot 208 R2 a Barum Rally pro ně bude finálovým závodem celého poháru, navíc se body za umístění v této soutěži násobí, takže se ve Zlíně pravděpodobně rozhodne o vítězi Peugeot Rally Cupu. Favorit René Dohnal chce zakončit sezonu jako mistr dvoukolek a letošní vítěz cupu, ale to mu může překazit Jiří Pohlídal, který celou sezonu jede pomaleji než jeho sok, ale zato na jistotu. Do Zlína míří i loňský vítěz poháru Jan Talaš, který si zde může vyjet vysoce žádanou prémii pro mladé jezdce – účast na Rallye du Var ve Francii. A zahanbit se určitě nedají ani další jezdci jako Milan Obadal nebo Michal Vaňhara, kteří si v posledním závodě sezony mohou značně vylepšit bodové skóre a získat zajímavé finanční odměny. Ve dvoukolkách tedy můžeme očekávat napínavé souboje, jak se můžete přesvědčit i ve videu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu