Nemůžete se zbavit lepidla od etiket? Existuje na to jednoduchý trik

Ostatní 01. srpna 2019 | 11:13 — Veronika Prášilová
Také občas rudnete vzteky, když si přinesete domů novou věc, sundáte z ní cenovku a po ní zůstane na předmětu lepidlo? Anebo důkladně umyjete zavařovací sklenice, z nichž se sloupnou etikety, ale lepivá plocha ne a ne pustit?
Další 3 fotografie v galerii
Drhnutí lepidla od etikety je nekonečná práce / Depositphotos

Pak pro vás máme zajímavý trik, který by vás možná dříve nenapadl.

Tuk není vždy na škodu

Určitě to zažil každý z nás. Myjeme nové sklenice či jiné nádobí, abychom je připravili k použití, ale zároveň se špínou jde dolů také etiketa. Ta i přes úporné drhnutí nechává na stěnách či dně zbytky lepidla, do něhož se zaručeně budou zachytávat nečistoty. Má to vůbec nějaké řešení?


Věřte tomu, že ano. A dokonce je poměrně snadné. Zbytky lepidla, ať už se jedná o nádobí, nebo třeba lidskou kůži, na níž byla předtím umístěna náplast, totiž snadno odstraníte s pomocí čehokoliv mastného. A je jedno, sáhnete-li po masážním olejíčku, stolním oleji nebo starém dobrém sádle.

Nechejte olej vpít

Stačí zalepené místo potřít omastkem a pak chvíli počkat, než se vpije do lepidla. Během doslova pár vteřin jde lepidlo krásně odstranit. Tento krok můžete uskutečnit i v případě, že je ještě na nádobí či kůži náplast či etiketa nalepená. Stačí ji důkladně promastit, chvíli počkat a pak se radovat z výsledku.

Otestujte povrch

Výhodou této metody je, že olej neobsahuje silné chemikálie, takže ji můžete využít i na citlivé povrchy. Nicméně některé materiály mohou část oleje vsáknout, což může způsobit, že na daném místě zůstane skvrna. Ohroženo je hlavně dřevo a látka, bát se naopak nemusíte u skla, porcelánu nebo lidské kůže. Pokud si nejste vhodností tohoto postupu jisti, vyzkoušejte jej nejprve na malém a skrytém místě.

Dalším zázrakem pro odstraňování nečistot různého původu v domácnosti je pivo. To se skvěle hodí například při likvidaci skvrn, jak se můžete dočíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Martin Dejdar přivedl v Tatrách ženskou na vrchol

Jak na vánoční kaktus, aby byl u štědrovečerní večeře...

Spíte se psem v posteli? Na lidský organismus to má velmi...

Vybíráte vánoční strom? Víme, jak se při jeho koupi...

Zázvor poslouží jako úžasná přírodní medicína, jeho...

Nadměrná plynatost trápí mnoho psů. Co pomůže?

Kyselina citronová je malý zázrak, který účinně vyčistí...

Zavřít reklamu