Ústřice na tříkolce? Originální nápad pro labužníky

Ostatní 09. července 2019 | 13:35 — Anna Novotná
Firma Gillardeau je jeden z nejvýznamnějších producentů ústřic ve Francii. Jednoho dne se v hlavě ředitelky této firmy zrodila zajímavá myšlenka. Nazvala ji bistrokolo Gillardeau.
Dalších 6 fotografií v galerii
Ústřice a víno k francouzskému umění žít zkrátka patří / Peugeot

Představte si situaci: parta přátel na dovolené u moře vyrazí na cyklistický výlet spojený s piknikem. Jako občerstvení se ale nepodávají sendviče ze sluncem vyhřátého batohu, ale luxusní ústřice doprovázené svěžím bílým vínem. Lákavá představa? S bistrokolem Gillardeau snadno realizovatelná.

Projekt vytvoření bistrokola zadala firma Gillardeau firmě Peugeot. Co má ovšem slavná francouzská automobilka společného s ústřicemi? Značka Peugeot vlastní designové studio Peugeot Design Lab. To využívá umu svých designérů pro tvorbu projektů mimo automobilový průmysl. Služby studia si zaplatila řada světově známých společností: Airbus, Dassault Aviation, Alstom, Bobbardier, Leclerc, skupina Seb, Quechua či Bénéteau. Řada úspěchů a bohaté zkušenosti rozhodly o tom, že prestižní firma Gillardeau zvolila studio Peugeot Design Lab i pro projekt ústřicového vozidla.

Bistrokolo, které vyšlo z dílen studia Peugeot Design Lab, má podobu tříkolky s elektrickým pohonem. Nečekejte tedy žádné namáhavé šlapání. Pedály totiž roztáčí elektřina, přičemž baterie zvládne dojezd až 160 kilometrů. Tříkolka dokáže pojmout jídlo a pití pro 12 lidí. Je vybavena důmyslným skládacím stolkem, aby si výletníci mohli vychutnat ústřice, a také zabudovanou ledničkou, která zaručuje čerstvost. Toto originální bistrokolo dostalo jméno Le Petit Gégé na počest Gérarda Gillardeau, vnuka zakladatele firmy.
 
Firma Gillardeau s Peugeotem nespolupracovala poprvé. V minulosti designovému studiu Peugeot zadala také projekt foodtrucku Marcelle, který se objevil v roce 2017 a sklidil obrovský úspěch. Jako základ pro tento foodtruck byl použit model Peugeot Expert. Z jeho zadní strany se vysunuje pult, na kterém kuchař připravuje pro zákazníky ústřice. Zajímavostí je, že kuchař je na stejné úrovni jako zákazníci, kteří tak vidí veškerou přípravu.
 
Tříkolka Le Petit Gégé je tedy dalším v řadě produktů značky Peugeot, který se zaměřuje na přípravu ústřic. Zatím ho běžně v showroomu Peugeot nekoupíte, na francouzském ostrově  Île de Ré, kde firma Gillardeau sídlí, je ale několik kousků k pronájmu. V turistické sezoně budou určitě na roztrhání.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu