Nenechte si korozí zničit oblíbené kovové výrobky!

Ostatní 24. července 2017 | 10:04 — Anna Novotná
Zatímco v přírodě je koroze naprosto přirozený jev, člověkem je vnímána jako znehodnocení materiálu. Tento proces sice nejde úplně zastavit, ale můžeme ho výrazně zpomalit či oddálit pomocí aplikace antikorozních nátěrových hmot.
Ochranný nátěr je nejlepší nanést na kovové výrobky ještě dřív, než se koroze na povrchu vyskytne / Shutterstock

Přes 90 procent všech poruch nátěrových systémů je způsobeno nesprávnou přípravou podkladu. Tato fáze je pro dlouhou životnost nátěru naprosto rozhodující. Přesto je velmi často zanedbávána. Někdy z neznalosti, často z pohodlnosti.

Povrch, na němž se již začíná koroze projevovat, nestačí jen mechanicky zbavit nesoudržných částí, volné rzi nebo zbytků starých nátěrů. Před nanesením barvy je ještě mnohem důležitější podklad dokonale očistit a odmastit.Použijeme-li k očištění kovu odmašťovač, získáme tu nejlepší možnou přilnavost nátěrového filmu. Tento profesionální odmašťovací přípravek obsahuje speciální přísadu, jež vytvoří na povrchu kovu velmi tenkou vrstvičku, chemicky svázanou s kovem. Ta způsobí, že přilnavost nátěru je dokonce vyšší, než by tomu bylo na dokonale čistém kovu. Tím je jakékoliv následné odlupování barvy prakticky vyloučeno.

Stále častěji hledáme jednoduché, cenově přijatelné a přitom rychlé řešení – otevřít barvu, zamíchat a natírat. Barva musí spolehlivě držet na každém povrchu, ideálně s vynecháním základního nátěru. Pokud právě tohle hledáme, pak je nejjistější volbou Eternal na kovy, moderní barva pro všechny druhy kovových podkladů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Filmový festival zahájen: Okouzlující Daniela Peštová ohromila Vary!

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...

Ještě jste neořezali své ovocné stromy? Je nejvyšší čas!

Co se starými legínami? Upleťte si z nich polštář