Skvělý pomocník pro letní pitný režim

Ostatní 10. června 2019 | 09:50 — Veronika Prášilová
S přicházejícím létem jde ruku v ruce také zvýšená potřeba dodržování pitného režimu. Právě v horkých letních dnech je dostatečný příjem tekutin důležitější, než v kterékoliv jiné části roku. O dodržování pitného režimu netřeba diskutovat, o vhodných nápojích jistě také ne, ale o další dimenzi přípravy domácích nápojů pro tentokrát ano.
Další 3 fotografie v galerii
Neslazená voda s citronem je v létě skvělá / Depositphotos

Skvělými pomocníky se vám nejen v tomto období mohou totiž stát domácí výrobníky sody, které vás ušetří tahání těžkých lahví a nutnosti recyklace obalů.

Bublinky jako od maminky

Každý odborník vám jistě potvrdí, že v létě je dobré sáhnout po čisté pramenité vodě, která pomůže k dostatečnému zavodnění organismu, a zároveň tělo nezatěžuje množstvím cukru a jiných přidatných látek. Určitě se ale všichni shodneme na tom, že pokud bychom denně měli pít litry čisté vody, brzy by nám to asi začalo lézt krkem. Pro tyto případy je skvělou variantou popíjení sody, kterou snadno dochutíte například citronovou šťávou a mátou.

Domácí soda je stejná jako ta kupovaná

Ano, je samozřejmě jednoduché zajít do obchodu a koupit si balík perlivých vod. Ovšem ne každému se chce s kilogramy takového nákupu tahat, navíc je mnohým proti mysli to, že by si domů přinášeli stále další a další plastové obaly. A právě v takových chvílích je skvělé pořídit si domácí výrobník sody, který vám pomůže perlivou vodu vykouzlit během pár vteřin, a která bude chutnat úplně stejně jako ta kupovaná.

Pokud máte to štěstí, že ještě někde najdete starou lahev pro výrobu sifonu, můžete si gratulovat. Tyto tlakové lahve byly ve své době skvělým vynálezem, který funguje dodnes. Stačí tedy pouze zkontrolovat těsnění, které zajistí, že vám bude sifonovač správně fungovat, a pak už jen zaběhnout do obchodu pro správné bombičky, které vám pomohou osvěžující nápoj vykouzlit.

Domácí výrobník sody

Pokud nemáte to štěstí a výrobník sody doma nemáte, neklesejte na mysli. Výrobci dnes nabízejí moderní obdoby tohoto výrobku, navíc v zajímavých designových provedeních. Stačí tedy vyrazit do elektra či supermarketu a některý z výrobníků sody zakoupit. Výhodou je, že v dnešní době jejich cena s rostoucí konkurencí postupně klesá, takže již za pár stokorun mohou být vaše. Ani v tomto případě nezapomeňte zakoupit správnou bombičku, která je oproti klasickému sifonovači o poznání větší.

Až 80 litrů perlivé vody

Z jedné takové standardně veliké bombičky vyrobíte kolem 80 litrů perlivého nápoje, avšak pozor, k jeho přípravě budete potřebovat také speciální lahve určené pro konkrétní výrobník sody. Lahev totiž musí být pevná a odolná, aby při tlaku CO2 neexplodovala. V tomto měly původní výrobníky výhodu, protože byly skleněné a odrátkované, tudíž kromě bombiček nepotřebovaly žádné další příslušenství. Nevýhodou naopak bylo, že když jste chtěli nápoj předem vychladit, museli jste mít v lednici prostor na celou sifonovou lahev. Dnešní výrobci naopak nabízejí lahve v různých velikostech, tvarech a s rozmanitými motivy.

A pokud přece jen zatoužíte se v létě osvěžit něčím jiným než jen čistou perlivou vodou, doporučujeme vám vyrobit si domácí bezovou limonádu, jejímž základem je sirup z květů černého bezu. Jak na něj, si můžete přečíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm...

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující...

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Zavřít reklamu