Velikonoční hit v barvení vajíček: Motivy z hedvábí koledníky uchvátí

Ostatní 12. dubna 2019 | 13:10 — Veronika Prášilová
Velikonoční vajíčka se v dnešní době dají koupit na každém rohu v nepřeberném množství provedení. Kdo si ale potrpí na tradice, anebo se na Velikonoce připravuje s dětmi, určitě se již na tuto kreativní činnost těší. Jestli byste letos chtěli vyzkoušet něco netradičního, zkuste si s námi udělat pestrobarevná vajíčka z hedvábných kravat.
Další 3 fotografie v galerii
Co je na kravatě, to bude i na vejcích / Internet

Možná si klepete na čelo, proč ničit kravatu nebo jinou hedvábnou látku. Samozřejmě nikdo po vás nechce, abyste rozstříhali nový kousek od Versaceho. Prohledejte skříně, jistě najdete staré nepoužitelné kravaty či šátky, které vám nyní mohou ještě skvěle posloužit.

Co budete potřebovat

K nabarvení vajíček touto metodou nepotřebujete nic zvláštního. Připravte si tedy:

  • bílá vejce
  • hedvábné kravaty nebo šátky, šály… (musí jít o 100% hedvábí, anglicky silk)
  • starou látku (nejlépe bílou, nebo takovou, která nebarví)
  • nůžky, gumičky nebo provázek
  • ocet

Jak správně obalit vejce

Pokud použijete kravaty, nejprve je musíte rozpárat a vyjmout podšívku. Tu můžete použít místo staré látky při pozdějším použití. Čistá vajíčka zabalte do kousku hedvábí tak, abyste lícovou stranu látky přikládali na vejce. Látky stačí jen takový kousek, abyste jí obalili vejce a stáhli gumičkou nebo provázkem. Vejce ještě několikrát omotejte provázkem nebo gumičkami.

Nezkracujte dobu vaření

Poté vejce obalte ještě jednou, a to starou látkou nebo podšívkou z kravaty, která zajistí, aby hedvábí na vejci dobře drželo a nehýbalo se, aby se vzor nerozpil. Takto připravená vejce vložte do vroucí vody, do které jste přidali ocet. Na jeden litr vody počítejte s decilitrem octa.

Vejce vařte nejméně 20 minut. Při kratším varu by nemusel být vzor na vejci tak dobře vidět. Vejce vytáhněte z vody a nechejte vychladnout, nebo si pomozte studenou vodou. Vybalená vejce ještě potřete kapkou oleje nebo sádlem pro větší lesk. Uvidíte, že letos budete mít u koledníků velký úspěch.

A nezapomeňte ani na další velikonoční tradice. Jestli jste například ještě nevyseli velikonoční osení, tak už máte nejvyšší čas. Zde naleznete pár užitečných rad.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejnovější trend: Senioři cestují čím dál častěji a cestovky se musí přizpůsobovat

Nejnovější trend: Senioři cestují čím dál častěji a...

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně...

Máte rádi televizní soutěže? Vydejte se po stopách té...

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve...

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Zavřít reklamu