Uvažujete o kožené sedačce? Myslete nejen na vzhled, ale i její údržbu

Ostatní 02. března 2019 | 13:16 — Veronika Prášilová
Robustní, se kterou jen tak něco nepohne, a která bude svou majestátností vévodit celému pokoji. Přesně takové očekávání splní vaše nová sedačka, pokud sáhnete po její verzi v koženém provedení. Na někoho může sice působit těžkopádně, ale pohodlí, které nabízí, jí nikdo neodpáře.
Další 3 fotografie v galerii
Kožená sedačka je skvělým a pohodlným doplňkem každého obýváku / Depositphotos

Její nákup je sice finančně nákladnější, ovšem tato investice je na dlouhou dobu poslední. Pokud tedy budete o svou novou společnici řádně pečovat.

Pohodlná klasika

Ačkoli je dnes v módě spíše nábytek v odlehčeném a vzdušném stylu, stále jsou mezi námi příznivci klasiky. A také maximálního pohodlí, které s sebou robustní kožené sedačky přinášejí. Navíc se dnes prodávají v mnoha barvách i designech, takže rozhodně nehrozí, že byste si v dnešní nabídce nevybrali.

Dál od topení

Už od začátku je však důležité myslet na to, kam sedačku umístíte. Kožené sedačky totiž milují stálou vlhkost vzduchu, a také teploty tak akorát. Určitě ji tedy nemůžete postavit do blízkosti topení. Od toho by naopak měla být daleko alespoň půl metru, ale samozřejmě čím dále, tím lépe. 

Někdo nadbytečné sálavé teplo eliminuje například krytem, který na radiátor umístí. Je to skvělý designový doplněk, který je navíc praktický, a může pomoci s vyřešením tohoto problému

Regulujte teplotu i vlhkost

Vlhkost v místnosti, ve které bude sedačka stát, byste měli udržovat mezi padesáti a sedmdesáti procenty. Tedy v podstatě v normálním rozmezí, které je vhodné pro život. Také teplotu v místnosti udržujte okolo dvaceti stupňů Celsia.

Samozřejmě může teplota v pokoji o pět stupínků klesnout či vystoupat, ale rozhodně by neměly být tyto změny prudké. A také by nemělo být v pokoji dlouhodobě chladněji, nebo naopak příliš horko, čemuž významně pomůžete také tím, že na sedačku nebude polovinu dne pařit slunce. 

Pár základních kroků

Ani údržba kůže není nijak náročná. Sedačku můžete každý týden pohodlně vysát za pomocí speciální hubice, která její povrch nepoškrábe. Pokud se vám bude zdát, že je mastná, můžete ji přetřít savým hadříkem namočeným do mýdlové vody.

Vláčnost kožené sedačky zase zajistíte tak, že ji budete pravidelně přetírat dětskými vhlčenými ubrousky. Pleťové mléko, kterým jsou napuštěny, dokáže s její strukturou doslova kouzlit. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu