Ne každé nádobí patří do mikrovlnky. Víte, které je vhodné?

Ostatní 05. února 2019 | 15:26 — Veronika Prášilová
Hliníkový hrneček či staré talířky po babičce zdobené zlatým lemováním. Přesně takové nádobí se řadí do skupiny s názvem Nevhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Důvodem je to, že hrozí takzvaný elektrostatický výboj, který může vašeho pomocníka poškodit.
Další 3 fotografie v galerii
Vhodnost nádobí můžete snadno otestovat / Internet

A co hůř, dokonce může ublížit i vám samotným. Proto raději vhodnost nádobí nepodceňujte a podívejte se spolu s námi, které je to nej.

Čeho se nemusíte bát

Pro přípravu a ohřev jídel v mikrovlnné troubě se rozhodně hodí nádobí z keramiky, silného skla nebo porcelánu. A dokonce ani nevadí, že jsou různě barevně vyvedeny. Pouze si dávejte pozor na to, aby na jejich spodní části nebyl piktogram, který použití v mikrovlnce vylučuje.

Ten je totiž obvyklý u nádobí, které je po vytažení z mikrovlnky tak horké, že reálně hrozí vaše opaření. Pokrm či nápoj, který v něm máte, navíc bývá pro změnu studený.

Pokud si však chcete být stoprocentně jistí, zda je právě ten váš hrníček do mikrovlnky vhodný či nikoli, můžete si udělat malý test. Vložte jej do mikrovlnky a zapněte ohřev na třicet sekund. Zůstane-li i poté studený, nebo jen mírně teplý, můžete si gratulovat a směle jej pro ohřev využívat. 

Plast pro mikrovlnky

Jasnou jedničkou pro nádobí určené pro použití v mikrovlnce je pak plast, který je určený speciálně pro tento typ ohřevu. V takovémto nádobí můžete jídlo ohřívat, a dokonce i napařovat. Vyvarujte se však levných nákupů u pochybných prodejců a vždy spolu s nákupem vyžadujte potvrzení, že nádobí je pro takové použití vhodné a není nijak zdraví škodlivé.

Kov do trouby nepatří

Stranou by pak určitě měly jít obvykle sváteční porcelánové kousky, které mají zlaté či jiné kovové zdobení. To se začíná v kombinaci s mikrovlnami žhavit a prskat, a může vás nepěkně zranit. Také reálně hrozí, že vaši troubu doslova odrovná a vy si budete muset pořídit novou. Určitě také nepoužívejte různé populární plechové hrnečky, byť jsou vaše oblíbené.

Najděte pozitiva

Ačkoli používání mikrovlnné trouby přináší omezení v podobě volby nádobí, její všestranné využití vám tyto peripetie rozhodně vynahradí. V dnešní době se totiž tento spotřebič nemusí využívat pouze k ohřevu jídel, ale také na různé vychytávky v domácnosti. Inspiraci a zajímavé tipy můžete najít třeba v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a nekonečně dlouhé bílé pláže

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Podívejte se do největšího podzemního labyrintu ve střední...

Zavřít reklamu