Potřebujete vyčistit obrazovku televize nebo počítače? Pozor, abyste si je nadobro nezničili

Ostatní 01. února 2019 | 10:08 — Veronika Prášilová
Když ji opatruji, nemůže se přece stát, že bude špinavá. O čem je řeč? O obyčejné LCD televizi. Ano, ač se to mnohým z nás zdá nepravděpodobné, i obrazovka naší televize potřebuje čas od času pořádnou očistu.
Další 3 fotografie v galerii
I televizní obrazovka občas potřebuje umýt / Depositphotos

Můžeme kolem ní uklízet sebevíc, různým stříkancům a dalším flíčkům ale stejně neunikneme.

Dobře zvolit prostředky

Ať už se jedná o televizní LCD obrazovku nebo monitor počítače, princip jejich očisty je stejný. Důležité je nevolit takové prostředky a pomůcky, které by mohly jejich povrch poškrábat a nenávratně zničit.

Na staré tričko zapomeňte

Hned v úvodu proto zapomeňte na čištění obrazovek pomocí papírových kapesníků a utěrek nebo hadříků vyrobených ze starých triček. Žádná z těchto věcí není dostatečně šetrná, a ačkoli se to nezdá, mohou obrazovku poškrábat.

Vždy proto sáhněte po utěrce z mikrovlákna, která je svou strukturou na čištění těchto povrchů nejlepší. Jemnými krouživými povrchy s ní otřete obrazovku či monitor, avšak netlačte, abyste si zařízení nezničili.

Mokrá varianta povolena

Pokud se vám zdá, že není výsledek takový, jaký byste si představovali, můžete přejít k mokré variantě. Tu tvoří dvě základní ingredience, kterými jsou voda a ocet.

Z nich si umíchejte roztok v poměru jedna ku jedné, tedy na dvě deci vody přidejte dvě deci octa. Ve směsi pak namočte utěrku z mikrovlákna, kterou následně důkladně vyždímejte, a opět opatrnými pohyby očistěte celou obrazovku televize či monitoru.

Pozor na škody

Dávejte si pozor na to, aby nebyla utěrka opravdu příliš mokrá a nekapala z ní voda. Pokud by totiž roztok natekl za okraje obrazovky, mohlo by dojít k jejímu nevratnému poškození. Ze stejného důvodu proto ani směs na obrazovku nestříkejte, ačkoli se vám může použití rozprašovače zdát jako skvělý nápad.

A pokud zrovna přemýšlíte, že se mimo televizní obrazovky pustíte také do očisty dalších koutů vaší domácnosti, zkuste se zaměřit třeba na flíčky po zaschlých kapkách vody. Chcete-li načerpat inspiraci, jak s nimi zatočit, přečtěte si náš článek zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně ohřát? Nemusíte jezdit daleko

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně...

Máte rádi televizní soutěže? Vydejte se po stopách té...

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve...

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Zavřít reklamu