Potřebujete jednoduše odstranit dálniční známku ze skla? Známe pár fíglů

Ostatní 29. ledna 2019 | 09:47 — Veronika Prášilová
S koncem měsíce ledna přichází také povinnost vyměnit starou roční dálniční známku za novou. V tu chvíli většina řidičů řeší stejný problém: jak tu starou bez problémů odstranit, aby sklo nezůstalo špinavé a lepkavé, a zároveň aby nás to nestálo spoustu nervů.
Další 3 fotografie v galerii
Konec ledna znamená nejzazší termín pro výměnu dálniční známky / Depositphotos

Přinášíme vám proto pár vychytávek, které se nám se ovědčily a určitě pomohou i vám.

Nejjednodušší je škrabka

Jako nejjednodušší způsob se nabízí použít speciální škrabku, která se za tímto účelem vyrábí a prodává. Ovšem, ruku na srdce, kdo z nás ji doma má, anebo si během roku vzpomene, že by ji měl koupit, protože se bude jednou za rok hodit.

Využít však pro tyto účely můžete klidně i škrabku, která je určená pro očistu sklokeramické desky. Také s ní trvá odstranění lepidla pár vteřin a výsledek je dokonalý.

Technický i klasický benzín

Jako osvědčený pomocník pro odstranění lepidla po dálniční známce se určitě hodí technický, případně klasický benzín. Mnoho práce vám ulehčí také syntetický líh, který navíc při ukápnutí nepoškodí palubní desku. Ne vždy je ale výsledek dokonalý a občas nějaká nečistota na skle zůstane. Za velké opatrnosti můžete využít také ředidlo nebo aceton.

Olej vyčistí, ale i zamastí

Velmi dobře se při této činnosti osvědčil také kuchyňský olej a starý dobrý lihový ocet. Zatímco po druhém jmenovém bude sklo na novou známku připraveno, počítejte s tím, že po použití oleje jej budete muset důkladně odmastit.

Překvapení ve spreji

Zcela překvapivě se pak lepidlo dobře čistí za pomocí spreje na odstraňování hmyzu ze skla. Tento přípravek okno nejen dobře vyčistí, ale navíc je díky němu povrch připraven pro nalepení nové známky. Na co naopak při odstraňování lepidla ze skla zapomeňte, je obyčejná voda. 

A pokud v aktuálním počasí přemýšlíte, čím očistit okna nejen zevnitř, ale i zvenčí, přečtěte si náš další článek. Dozvíte se v něm, co nejlépe platí na namrzlá okna i těsnění vašich plechových miláčků. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vyhýbáte se autorizovaným servisům ze strachu z vysokých cen? Děláte chybu!

Čas pouštění draků je tady! Máme návod na jejich výrobu

Zázračné kuličky: Odvlhčující sáčky mají v domácnosti...

Jak si poradit s přebytky jablek? Vymoštujte si elixír zdraví

Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo,...

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zavřít reklamu