Přihlásila se ledovka. Víte, čím nejlépe ošetřit chodník?

Ostatní 02. prosince 2018 | 15:09 — Veronika Prášilová
Teploty klesající už několik dní pod bod mrazu, do toho vlhkost a padající sníh. To je záruka toho, že se venku objeví ledovka. A ani letos tomu není nijak. I když si říkáte, že jezdíte autem a nehrozí vám pád na chodníku, nenechte se zmýlit.
Další 3 fotografie v galerii
I krátké úseky je třeba dobře ošetřit, aby neklouzaly / Depositphotos

I těch pár kroků k vašemu plechovému miláčkovi stačí k tomu, abyste uklouzli a v lepším případě si pořádně natloukli. Proto i na krátkých úsecích nezapomeňte na vhodné ošetření chodníku nebo cesty, abyste se vyhnuli nepříjemnostem.

Využijte zbytky z krbu

Existuje mnoho tipů, kterými můžete cestičky kolem vašeho domu ošetřit. Zřejmě nejsnazší je to pro majitele krbů či kamen, kteří mohou na ošetření ledových ploch využít popel z nich. Ovšem pozor! Popel můžete na chodníky nasypat pouze tehdy, pokud je výsledkem hoření dřeva. Pokud topíte uhlím, tento popel je toxický a na chodníky rozhodně nepatří.

Sáhněte po písku

Osvědčeným materiálem je také písek. Jednak je šetrný k životnímu prostředí a je také vyzkoušeno, že výborně funguje. Jeho pořízení však není úplně nejlevnější, proto po něm ne každý sáhne. Ovšem pokud máte doma čtyřnohé miláčky, měla by to být vaše volba.

Dobře fungují také dřevěné piliny, které na ledovce minimalizují klouzavost, protože podrážka boty i pneumatika auta k povrchu snáze přilne a nepodkluzuje. Nevýhodou ovšem je, že na jaře budete muset okolí svého domu zamést, protože piliny se prostě jen tak nevstřebají.

Sůl pomáhá i škodí

Ten nejhorší povrch, po kterém by vaši domácí mazlíčci měli venku chodit, je posypová či kuchyňská sůl. Ano, na led sice fantasticky a opravdu během několika málo minut funguje, ale vaše zvířátka budou trpět. 

Sůl totiž rozežírá polštářky jejich tlapek, což je pro ně velmi bolestivé. Pokud však nemáte možnost se takovým místům vyhnout, důkladně jim po každém venčení umyjte packy a natřete jim polštářky mastným krémem.

A když už budete ošetřovat chodníky kolem svého obydlí, zkuste se podívat, jestli nehrozí, že by vám ze střechy spadl sníh. Jak předejít případným problémům, se dočtete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu