Vánoce se blíží. Překvapte letos děti vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem

Ostatní 05. listopadu 2019 | 14:07 — Veronika Prášilová
Vánoce jsou na spadnutí, hospodyňky se pouštějí do úklidu, pečení a příprav na největší svátky každého roku. Nejvíce a nejtoužebněji se na nadcházející svátky těší děti, které netrpělivě očekávají den, kdy přijde Ježíšek. Pokud však chcete jejich nedočkavost zmírnit, dejte jim malý dárek s překvapením už nyní.
Dalších 5 fotografií v galerii
Domácí adventní kalendář má své kouzlo / Internet

Vyrobte jim domácí adventní kalendář s malými překvapeními na každý den, aby jim čekání lépe utíkalo. A dnešní den je k tomu jako stvořený.

Obchod hoďte za hlavu

Nejjednodušším krokem, který můžete udělat, je samozřejmě zajít do obchodu a pořídit dětem některý z tradičních kalendářů s malými čokoládkami, kterých prodejci nabízejí desítky. Pokud však chcete zapojit vlastní fantazii a kreativitu, můžete se do výroby pustit sami a ráno děti překvapit kalendářem netradičním. Inspiraci na různé domácí výrobky můžete najít například v naší fotogalerii pod článkem.

Pytlíčky s překvapením

Pokud máte doma dítka, která ještě nechodí do školy, budou jistě vděčná za jakékoliv překvapení. Vyrobte jim třeba kalendář z malinkých papírových sáčků, které můžete ozdobit různými vánočními motivy a mašličkou nahoře. Anebo klidně sáhněte po roličkách od toaletního papíru.

Uvnitř můžete ukrýt různé dobroty, nebo třeba malé hračky. Nezapomeňte především na to, že na každý pytlíček musíte napsat číslo dne, ve kterém se má otevřít. A pokud máte jednotlivé sáčky přichystány a náležitě nazdobeny, s pomocí kolíčků je v různém pořadí rozvěste například na provázek, který můžete pověsit do okna.

Tip

Pokud máte k dispozici malé látkové pytlíčky, bude kalendář vypadat ještě kouzelněji. Datum otevření na každý můžete nadepsat lihovou fixou nebo číslo dne na pytlíček jednoduše přišpendlete.

Korunka ke korunce

Pokud máte doma dítko starší, můžete pro něj vytvořit malý spořící kalendář. Budete na ně potřebovat čtyřiadvacet malinkých skleniček od malých marmelád nebo kupovaných pečených čajů a krabičku, do které budete moci všechny naskládat a budou z ní vykukovat jen víčka.

Do každé skleničky vložte libovolné mince s tím, že do poslední můžete schovat klidně bankovku, která bude vrcholem otevřeným na Štědrý den. Zašroubujte je víčkem, na kterém je napsáno datum otevření, a vložte je do připravené krabičky. Podle čísel na víčku bude váš potomek každý den otevírat novou skleničku a z takto naspořených peněz si může nakoupit třeba něco v povánočních slevách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a nekonečně dlouhé bílé pláže

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Podívejte se do největšího podzemního labyrintu ve střední...

Zavřít reklamu