Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Ostatní 13. listopadu 2018 | 11:09 — Veronika Prášilová
Pivo je jedním z nejstarších nápojů. Skvěle zahání žízeň, doplňuje důležité vitaminy a minerály a s nadsázkou drží nad vodou českou ekonomiku. Pivo se ale nemusí jen pít, užitečné je i v mnoha dalších případech.
Další 3 fotografie v galerii
Zlatavý mok nemusíte jenom pít, využít ho můžete i v domácnosti / Internet

Ženy často dumají nad tím, co ti chlapi na tom pivu vlastně mají. To teď nechejme stranou. Ale až si přečtou následující řádky, věříme, že jej vezmou na milost a nevylijí už ani kapku, byť zvětralého, zlatavého moku. Není nutné pátrat po složení piva, proč fungují jednotlivé postupy a jak na ně někdo vlastně přišel. Prostě je berme jako léty prověřené a odzkoušené.

Pryč s breberkami

Octomilek se zbavíte tak, že do misky nalijete trochu piva, překryjete sáčkem upevněným gumičkou, do kterého uděláte dírky. Otravné mušky vlezou dovnitř a ven už se nedostanou.

Trochu piva můžete dopřát i květinám. Minerály v něm obsažené jim prospějí. A až budete rosit listy, přidejte trochu piva do rozprašovače, budou se více lesknout. Máte-li kompost, trocha piva podpoří jeho fermentační procesy.

Když šrouby ani skvrny nepovolí

Zlaté šperky nechejte několik hodin ponořené v pivu, omyjte teplou vodou a přeleštěte měkkým hadříkem. Pivo zkuste využít také na zarezlé spoje. Po několika minutách namáčení by mohly šrouby a matice povolit.

Pivo eliminuje skvrny od čaje a kávy. Nemáte-li tedy k tomu určený čisticí prostředek, zkuste potřísněné místo očistit houbičkou namočenou v pivu. Aby pak koberec či sedačka nelepily, očistěte je ještě teplou vodou se saponátem.

K jídlu i na zdraví

Když maso naložíte na několik hodin nebo přes noc do marinády s pivem, bude po pečení nebo grilování křehčí. Přitom neovlivní výslednou chuť masa.

No a nesmíme zapomenout ani na zdravotní benefity piva pro vlasy a kůži. Trocha piva přidaná do vlasové masky jim dodá lesk a výraznější barvu. A nebojte se, že vám budou vlasy cítit pivem. Jeho vůně brzy vyvětrá, nebo vám pomůže přilákat manžela. A určitě se k vám přidá, když ho pozvete do vany na pivní lázeň, která má skvělé zdravotní účinky na pokožku.

Pivo však není jediným kouzelníkem, který vám v domácnosti může pomoci. Další vychytávky, které vám pomohou například při čištění pračky, najdete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu