Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Ostatní 13. listopadu 2018 | 11:09 — Veronika Prášilová
Pivo je jedním z nejstarších nápojů. Skvěle zahání žízeň, doplňuje důležité vitaminy a minerály a s nadsázkou drží nad vodou českou ekonomiku. Pivo se ale nemusí jen pít, užitečné je i v mnoha dalších případech.
Další 3 fotografie v galerii
Zlatavý mok nemusíte jenom pít, využít ho můžete i v domácnosti / Internet

Ženy často dumají nad tím, co ti chlapi na tom pivu vlastně mají. To teď nechejme stranou. Ale až si přečtou následující řádky, věříme, že jej vezmou na milost a nevylijí už ani kapku, byť zvětralého, zlatavého moku. Není nutné pátrat po složení piva, proč fungují jednotlivé postupy a jak na ně někdo vlastně přišel. Prostě je berme jako léty prověřené a odzkoušené.

Pryč s breberkami

Octomilek se zbavíte tak, že do misky nalijete trochu piva, překryjete sáčkem upevněným gumičkou, do kterého uděláte dírky. Otravné mušky vlezou dovnitř a ven už se nedostanou.

Trochu piva můžete dopřát i květinám. Minerály v něm obsažené jim prospějí. A až budete rosit listy, přidejte trochu piva do rozprašovače, budou se více lesknout. Máte-li kompost, trocha piva podpoří jeho fermentační procesy.

Když šrouby ani skvrny nepovolí

Zlaté šperky nechejte několik hodin ponořené v pivu, omyjte teplou vodou a přeleštěte měkkým hadříkem. Pivo zkuste využít také na zarezlé spoje. Po několika minutách namáčení by mohly šrouby a matice povolit.

Pivo eliminuje skvrny od čaje a kávy. Nemáte-li tedy k tomu určený čisticí prostředek, zkuste potřísněné místo očistit houbičkou namočenou v pivu. Aby pak koberec či sedačka nelepily, očistěte je ještě teplou vodou se saponátem.

K jídlu i na zdraví

Když maso naložíte na několik hodin nebo přes noc do marinády s pivem, bude po pečení nebo grilování křehčí. Přitom neovlivní výslednou chuť masa.

No a nesmíme zapomenout ani na zdravotní benefity piva pro vlasy a kůži. Trocha piva přidaná do vlasové masky jim dodá lesk a výraznější barvu. A nebojte se, že vám budou vlasy cítit pivem. Jeho vůně brzy vyvětrá, nebo vám pomůže přilákat manžela. A určitě se k vám přidá, když ho pozvete do vany na pivní lázeň, která má skvělé zdravotní účinky na pokožku.

Pivo však není jediným kouzelníkem, který vám v domácnosti může pomoci. Další vychytávky, které vám pomohou například při čištění pračky, najdete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující dovolenou

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Zavřít reklamu