Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Ostatní 24. září 2018 | 11:08 — Šárka Vondráčková
Vlašské ořechy jsou součástí většiny cukroví či dezertů. Při špatném skladování ale hrozí, že brzy žluknou nebo zplesniví. Co tedy dělat, a co naopak ne?
Další 3 fotografie v galerii
Při správném skladování vám ořechy vydrží i roky / Depositphotos

Na přelomu září a října přichází doba, kdy dozrávají vlašské ořechy. Kdo má zahradu, má o zásobu postaráno, Ořechy se dají koupit také na trzích či v obchodech. A to samozřejmě není zadarmo. Proto je důležité ořechy správně uskladnit. Plody mají totiž tendenci velmi rychle žluknout, což by vám pokazilo vaše cukroví, stejně tak jsou háklivé na plíseň a přitahují moly. Pokud je dobře uskladníte, vězte, že vám mohou vydržet i několik let.

Zavařování ořechů

Vlašské ořechy můžete snadno zavařit. Díky tomu vydrží hodně dlouhou dobu. Způsobů je hned několik. Pokud dáváte přednost klasice, nasypejte jádra do čistých sklenic, uzavřete je a dbejte na to, aby byly v hrnci zcela ponořené. Je tedy dobré je něčím zatížit, aby nevyplavaly ven. Zavařujte asi hodinu a půl na 85 stupňů.

Ořechy v mikrovlnce

Ještě jednoduší je zavařování ořechů v mikrovlnce. Jádra nechejte dobře vyschnout, pak je nasypejte do umytých sklenic asi centimetr od okraje. Sklenice nezavírejte, dejte je do mikrovlnky a zapněte ji na tři minuty na nejnižší výkon. Horkou sklenici opatrně vyndejte a hned ji uzavřete víčkem a otočte dnem vzhůru. Mikrovlnka se dá použít třeba i na loupání česneku. A to není zdaleka vše. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Mražené ořechy

Jádra můžete také zamrazit, a to jak celá, tak pomletá. Výhodou je, že je můžete prakticky hned použít a nemusíte čekat, až povolí. Oříšky dejte do speciálních mrazících sáčků nebo použijte plastovou krabičku. Takto skladované oříšky vydrží i rok. Snažte se je do té doby spotřebovat, protože pak rychle ztrácejí svou typickou chuť.

Vydrží i v lednici

Dalším způsobem je lednice. V ní můžete ořechy uchovat až čtyři měsíce. I tady dbejte na to, aby byly uloženy v boxu nebo speciálním uzavíratelném sáčku, který vám nepropustí okolní pachy.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující dovolenou

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Zavřít reklamu