Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho vyčistit rychle a bez námahy

Ostatní 10. srpna 2018 | 14:34 — Šárka Vondráčková
Grilovací sezona je v plném proudu. Bohužel, s tím je také spojena jedna neoblíbená činnost. Čistění grilovacích roštů. Máme pro vás tip, jak gril vyčistit rychle a bez námahy.
Další 3 fotografie v galerii
Grilování je oblíbenou letní činností / Shutterstock

Vůně grilovaného masa, slunce a pár přátel kolem sebe. Kdo by nemiloval tuhle letní pohodu u grilu. Jenomže po takto skvělém dni se už málokomu chce do čistění grilu. Řada lidí to prostě a jednoduše odloží na jindy. A pak zase a zase. Výsledkem toho pak je, že se na gril veškerá špína a mastnota pěkně přilepí a uschne, což zároveň vašemu grilovacímu parťákovi pěkně škodí.

Nikdy ne drátěnkou 

Nezáleží na tom, zda máte gril na plyn, na uhlí, nebo třeba na elektriku či jste si gril udělali z květináče, o kterém jsme psali zde. Nejhorší, co můžete udělat, je vzít na zaschlou špínu drátěnku nebo dokonce nůž. Tím sice špínu většinou odstraníte, ale zpravidla s ní jde dolů i lak.

Sprejem či kartáčem

Lepší je zakoupit si přímo sprej na čistění grilů, který najdete všude tam, kde se grily prodávají, a pak už vám stačí hadřík nebo jemná strana houbičky. Pokud chcete být úplně dokonalí, můžete sáhnout po speciálním kartáči, který váš gril nejen vyčistí, ale i nablýská. Ale pořád je to o jednom. Musíte si na tuto práci najít čas a také se to bez určité námahy neobejde. Máme pro vás ještě lepší tip, díky němuž bude váš grilovací rošt zase jako nový.

Dejte rošt do pytle

Na tento způsob budete potřebovat pouze šálek amoniaku a pevnější pytel na odpadky. To je vše. Amoniak vlijte do sáčku, dovnitř vložte rošt a pevně jej zavažte. Pytel pak dejte někam na slunce a nechejte působit 24 hodin. Slunce bude působit jako takový aktivátor, který celý proces čistění urychlí. Druhý den sáček opatrně otevřete a rošt důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Nejlépe ale někde venku. Výsledek vás překvapí.

Rada na závěr

Během tohoto způsobu čištění požívejte jak ochranné rukavice, tak i brýle. Amoniak rovněž používejte v dobře větraném prostoru.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu