Vyrobte dětem obří lehátko naplněné vodou. Budou ho milovat

Ostatní 30. července 2018 | 13:06 — Šárka Vondráčková
Rádi byste pořídili dětem něco netradičního na zahradu? Vyrobte jim obří vodní lehátko, na kterém se mohou na zahradě vyřádit.
Dalších 7 fotografií v galerii
Obrovská zábava díky obyčejné plastové fólii / Pinterest

K létu patří voda. A k ní bezesporu různé nafukovací hračky a plastová lehátka. Ale ještě větší zábava to je, pokud je takové lehátko naplněné vodou. Jedno takové si můžete vyrobit i sami doma, a to doslova za babku.

Lehátko z fólie

Vypadá to složitě, ale vůbec to tak není. Chce to jen trošku času a umět zacházet s žehličkou. Pak už jen vyrazit do obchodu pro kutily a sehnat si velkou a hlavně skutečně pevnou plastovou fólii.

Dále si připravte

  • žehličku
  • papír na pečení
  • fixu
  • kobercovou lepící pásku

Příprava šablony

Jdeme na to. Plastovou fólii si rozprostřete na zem a přeložte ji napůl. Pak si vezměte pečící papír a ustřihněte si z něj asi 50 cm. Tento kus v půli přeložte a od místa, kde je papír přeložený, si odměřte 5 cm. Tam udělejte podélnou čáru. Takto si vytvoříte takovou šablonu, díky níž budete vědět, kam až můžete zajet žehličkou.

Zažehlete okraje

Nyní si rozpalte žehličku. Vezměte fólii, vložte ji mezi pečící papír a pomalu po něm přejíždějte žehličkou. Ale jenom k namalované čáře. Tímto způsobem objeďte celou fólii, ale nechejte v jedné části díru tak velkou, abyste do ní mohli dát hadici na vodu. A máte prakticky hotovo.

Přidejte H2O

V tuto chvíli vyneste holé lehátko ven. Vyndejte hadici, strčte ji do otvoru ve fólii a lehátko naplňte vodou. Místo s dírou podložte, aby vám voda nevytékala ven. Až budete mít lehátko naplněné vodou, díru jednoduše přelepte páskou na koberce, případně opět přejeďte žehličkou. A zábava může začít.

Pár tipů na závěr

Pokud do lehátka dáte před naplněním trochu potravinářského barviva, třeba modrého, získá tím voda krásně jasnou barvu. Podložku dětem můžete rovněž navlhčit vodou. Bude jim parádně klouzat. Důležité je také polštář položit na nějaký hadr nebo osušky, aby se při řádění dětí nepoškodil od kamínků nebo ostrých předmětů na zemi. A co by to bylo za zábavu bez bublifuku? I ten se dá hravě vyrobit doma. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu