Vyrobte dětem směs na gigantické bubliny. Je to hrozně levné a jednoduché

Ostatní 27. července 2018 | 13:20 — Šárka Vondráčková
Bublifuk děti milují. A čím větší umí dělat bubliny, tím je zábava ještě lepší. Připravte jim doma bublifuk, který bude kouzlit gigantické bubliny. A dokonce vás to nebude stát moc peněz.
Další 4 fotografie v galerii
S gigantickými bublinami si užije zábavu celá rodina / Pinterest

Tvorba obřích bublin byla donedávna doménou jen profesionálních bublinářů, kteří vystupují ve specializovaných show. Tak to už ale být nemusí. Podobnou směs si můžete hravě vyrobit i doma. A zapojit do toho můžete i své děti.

Guma a soda

Hlavní složkou směsi bude guarová guma, která vám umožní vyrábět veliké bubliny. Nebojte, není to vůbec žádná drahá surovina. Stojí jen pár korun, stejně jako soda, která bude další hlavní ingrediencí. Díky ní vám bubliny dlouho vydrží.

Potřebujete

  • 1 šálek tekutého mýdla
  • 1 polévková lžíce guarové gumy
  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • 16 šálků vody

Umíchejte směs

Nachystejte si velkou nádobu a dejte do ní tekuté mýdlo, guarovou gumou a jedlou sodu. Směs pomalu promíchejte vařečkou a postupně přidávejte vodu. Míchejte tak dlouho, dokud nebude směs kompaktní.

Lano do trojúhelníku

Nyní si vyrobte nástroj, pomocí něhož budete moct vytvářet bubliny. K tomu potřebujete dvě tyčky a lano. Z něj si ustřihněte dva kusy tak, aby vám mezi tyčkami vznikl trojúhelník. Na jeho cíp uvažte kovovou matici. A máte hotovo.

Vzhůru na zábavu

Lanko dobře namočte do hotové tekutiny tak, aby se v ní nezamotalo dohromady. Potom pomalu táhněte rukojeť, dokud se nezačnou tvořit bubliny. A zábava může začít. S tímto megabublifukem si vyhrají nejenom vaše děti, ale také rodiče. Pokud vás někdy přepadne deštivé počasí a budete se nudit, vyrobte si další skvělou hračku. Domácí sliz, o kterém jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní zámek nebo za hradními strašidly?

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...

Trendy v cestování pro seniory: Pejsek zdarma, jednolůžkový...