Vyrobte dětem směs na gigantické bubliny. Je to hrozně levné a jednoduché

Ostatní 27. července 2018 | 13:20 — Šárka Vondráčková
Bublifuk děti milují. A čím větší umí dělat bubliny, tím je zábava ještě lepší. Připravte jim doma bublifuk, který bude kouzlit gigantické bubliny. A dokonce vás to nebude stát moc peněz.
Další 4 fotografie v galerii
S gigantickými bublinami si užije zábavu celá rodina / Pinterest

Tvorba obřích bublin byla donedávna doménou jen profesionálních bublinářů, kteří vystupují ve specializovaných show. Tak to už ale být nemusí. Podobnou směs si můžete hravě vyrobit i doma. A zapojit do toho můžete i své děti.

Guma a soda

Hlavní složkou směsi bude guarová guma, která vám umožní vyrábět veliké bubliny. Nebojte, není to vůbec žádná drahá surovina. Stojí jen pár korun, stejně jako soda, která bude další hlavní ingrediencí. Díky ní vám bubliny dlouho vydrží.

Potřebujete

  • 1 šálek tekutého mýdla
  • 1 polévková lžíce guarové gumy
  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • 16 šálků vody

Umíchejte směs

Nachystejte si velkou nádobu a dejte do ní tekuté mýdlo, guarovou gumou a jedlou sodu. Směs pomalu promíchejte vařečkou a postupně přidávejte vodu. Míchejte tak dlouho, dokud nebude směs kompaktní.

Lano do trojúhelníku

Nyní si vyrobte nástroj, pomocí něhož budete moct vytvářet bubliny. K tomu potřebujete dvě tyčky a lano. Z něj si ustřihněte dva kusy tak, aby vám mezi tyčkami vznikl trojúhelník. Na jeho cíp uvažte kovovou matici. A máte hotovo.

Vzhůru na zábavu

Lanko dobře namočte do hotové tekutiny tak, aby se v ní nezamotalo dohromady. Potom pomalu táhněte rukojeť, dokud se nezačnou tvořit bubliny. A zábava může začít. S tímto megabublifukem si vyhrají nejenom vaše děti, ale také rodiče. Pokud vás někdy přepadne deštivé počasí a budete se nudit, vyrobte si další skvělou hračku. Domácí sliz, o kterém jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

NASA se loučí se ztraceným roverem Opportunity. Pohřbil ho marťanský písek

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Známí a právem obávaní škůdci: Jak rozeznat šatní a...

Zavřít reklamu