Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už vám doma chybět nebude

Ostatní 18. července 2018 | 11:31 — Šárka Vondráčková
Na záchodě, při nehtové mykóze, proti pocení. Ve všech případech je skvělým pomocníkem obyčejná ústní voda. A umí toho ještě mnohem víc.
Další 3 fotografie v galerii
Ústní voda nemusí sloužit jenom pro dezinfekci úst / Internet

Ústní vodu používá řada lidí pouze pro jeden účel. Na hygienu ústní dutiny. Ale asi jen málokdo ví, že byla ústní voda původně vyrobena jako dezinfekce, která měla být používána při operacích. Řada značek v sobě obsahuje nejenom alkohol, ale také tymián a eukalyptus. Což jsou složky, které úžasně fungují i v domácnosti.

Stop zápachu pocení

Zažil to snad už každý. V té nejméně vhodné chvíli vám dojde deodorant a jiný po ruce nemáte. Ale pokud máte po ruce ústní vodu, máte vyhráno. Nalijte trochu na vatový tampon a potřete jím podpaží. A zápach z potu nemá už u vás šanci.

Zatočí s mykózou

Mykóza je velice nepříjemné onemocnění. Jestli máte plíseň na nohou, připravte si koupel z ústní vody, vlažné vody a pár kapek bílého octa. Alespoň na půl hodiny si do takové lázně ponořte své nožky a záhy sami uvidíte ten rozdíl. Pokud však je vaše plísňové onemocnění více rozšířené, můžete tuto lázeň opakovat.

Zářivá toaleta

Jestli vás trápí zašlý záchod a už nevíte, čím byste jej vyčistili, sáhněte po ústní vodě. Nalijte ji do mísy a štětkou vydrhněte. Ano, sice to nemusí být zrovna nejlevnější záležitost, ale výsledkem budete velice překvapeni. Ústní voda záchod vyčistí a hlavně mu dodá lesk. A pak si můžete vyrobit i vlastní WC blok, který je zcela ekologický. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Dokonalá dezinfekce

Všichni víme, že ústní voda bojuje proti bakteriím v ústech. Ale už málokdo ví, že ústní voda umí zničit choroboplodné zárodky, které se vyskytují na zubním kartáčku. Proto dopřejte jednou týdně vašemu kartáčku dezinfekční lázeň. Ponořte jej přes noc do sklenice plné ústní vody. Ráno bude váš kartáček bez bakterií.

Vyžene blechy

Chytil vás domácí mazlík blechy a nemáte po ruce nic, čím byste je zlikvidovali? V tomto případě smíchejte ústní vodu se psím šampónem a tím získáte účinný přípravek bez škodlivých chemikálií. Navíc jeho srst bude úžasně lesklá. Stejně tak vám ústní voda uleví v případě pokousání hmyzem.

Voňavé odpadky

Nevítaný a nepříjemný zápach, který se line z vašeho koše kdykoliv jej otevřete, není nic, o co bychom stáli. Abyste mu předešli, navlhčete papírový ubrousek ústní vodou a vhoďte do odpadkového koše ještě před tím, než do něj vhodíte odpadky. Pak už ucítíte jenom příjemnou a svěží vůni.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu