Kouzlete s vodou a sklenicemi. Vyrobte si krásnou svítící dekoraci

Ostatní 11. června 2018 | 13:21 — Šárka Vondráčková
Plánujete letní posezení s přáteli na své zahradě či terase a nevíte, jak pěkně ozdobit zahradní stůl? Vyrobte si krásnou, ale jednoduchou dekoraci za pomocí obyčejné vody, sklenic a svíčky, díky němuž bude mít party ten pravý šmrnc!
Dalších 6 fotografií v galerii
Tato svítící váza bude ozdobou každého stolu / Internet

Při letním posezení vždy spoléhejte spíše na hravost než na luxusní detaily, ty se přeci jen více hodí k vánočním oslavám. Dobře poslouží staré sklenice, zavařovačky, skleněné mísy, kamínky či svíčky. Jako i v tomto případě.

Svítící džbán

Tato dekorace bude ve výsledku vypadat jako od profesionálního aranžéra. Přitom její výroba je hrozně jednoduchá a můžete zde zcela popustit uzdu vaši fantazie.

Potřebujete

  • velkou vázu nebo džbán
  • menší sklenici (zhruba stejně vysoká jako váza)
  • různé kamínky, oblázky, korálky, mušle, dekorační písek…
  • zelené rostlinky nebo větvičky
  • svíčku
  • vodu

Sklenice do sebe

Nachystejte si větší skleněnou vázu nebo džbán. Do ní potřebujete umístit sklenici, která bude stejně vysoká jako váza a hlavně užší. Menší sklenici naplňte z poloviny kamínky. Jejich výběr záleží na vás, zda budou obyčejné nebo barevné. Do velké vázy zase nasypejte drobné kamínky a rovnoměrně je rozprostřete po dně. 

Skládejte a sázejte

Pak přicházejí na řadu rostliny. Ty volně „zasaďte“ do kamínků, případně jejich stonky zapíchněte třeba do kousku modelíny, aby vám držely u dna. Myslete na to, že uprostřed, v malé sklenici, bude svíčka, takže rostliny rozmístěte tak, aby na ni bylo stále vidět. Kolem rostlin naskládejte libovolně pár oblázků, nebo třeba mušle, které jste si dovezli z dovolené. A pokud jich máte nadbytek, máme pro vás další tipy, jak si z nich vyrobit krásné dekorace. O tomto tématu jsme více psali zde

Zapálit svíčku

Nakonec už jen vezměte svíčku, kterou umístíte do menší sklenice na oblázky. A pak opatrně nalijte do velké vázy vodu, výška hladiny opět záleží jenom na vás. Nakonec už jen zapalte knot a pak už se jen kochejte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu