Zrecyklujte staré šaty nebo tričko. Poradíme vám super techniku

Ostatní 04. června 2018 | 11:01 — Šárka Vondráčková
Jestli máte doma malou fintivou princeznu, kterou už omrzely její kdysi oblíbené šaty, zkuste jí je vylepšit tím, že z nich uděláte omalovánku. Stačí vám k tomu fixy a žehlička.
Další 3 fotografie v galerii
Staré šaty nebo tričko se mohou stát na chvíli omalovánkou / Pinterest

Zabavit děti bývá někdy skutečně těžký oříšek. A obvykle hodně zafunguje malování. Jednak v nich rozvíjí fantazii a také si tím procvičují jemnou motoriku. A když navíc dítěti nabídnete, že si může „pomalovat“ své tričko nebo šaty, bude z toho doslova nadšené.

Ze starého nové

Vytáhněte ze skříně barevné tričko nebo jiný kus oděvu, které má bílý potisk. Ale klidně můžete zvolit i oděv bez nich a namalovat si na něj svůj vlastní motiv.

Dále potřebujete

  • fixy na textil
  • perličky, flitry a jiné drobné dekorace
  • nepropustnou podložku
  • žehličku

Před použitím vyprat

Před malováním je potřeba zvolený oděv vyprat a důkladně vymáchat. Nepoužívejte žádnou aviváž a ani škrob. Pak si sežeňte nepropustnou podložku, kterou dáte dovnitř oděvu. Jednak se vám bude lépe pracovat a hlavně nehrozí, že by barvy prosákly na zadní stranu.

Nechejte to na dětech

Pokud máte oděv s potiskem, pak mohou děti jednoduše začít s jeho vymalováváním, stejně jako by kreslily omalovánku. U triček bez potisku jim můžete nejprve předkreslit vhodný motiv a pak už to nechejte na nich, jak si obrázek dále vymalují.

Barvy zažehlete

Barvy je potřeba ještě zažehlit. Nastavte si teplotu na žehličce nejvýš, jaký snese tkanina a nejlépe přes savý papír nebo přes savou látku přežehlete. Oděv si klidně ještě můžete přizdobit různými barevnými korálky nebo flitry. To už záleží jenom na vás a vašich malých výtvarnících. Druhý den již můžete oděv vyprat. Podobně jednoduchým způsobem si můžete oživit i vaše tenisky. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Při vaření je velmi významným pomocníkem. Jak správně...

Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z...

Nealkoholický svařák zahřeje, chutná a zamilují si jej i...

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Zavřít reklamu