Udělejte si originální fotorámeček z dřívek od nanuků

Ostatní 03. června 2018 | 14:25 — Šárka Vondráčková
Sháníte nějaký zajímavý fotorámeček, který by ale nebyl drahý? Vyrobte si jej sami. Stačí vám k tomu pár nanukových dřívek.
Další 4 fotografie v galerii
Dřívka od nanuků se dají ještě recyklovat / Shutterstcok

Jednoduché a přitom krásné a originální, takové jsou výrobky, které můžete jednoduše vyrobit v pohodlí domova. Na tento nápad musíte udělat jenom jedno. Jít s vašimi ratolestmi do obchodu a koupit si tam pár nanuků. Což ovšem v tomto ročním období nebude pro vás až takový problém. Dřívka od zmrzlin ale nevyhazujte, použijete je právě na výrobu jednoduchého fotorámečku.

Zn. Recyklujeme

Není nad to, když můžete svůj domov ozdobit něčím originálním a navíc věcí, kterou byste běžně vyhodili. Přesně takový může být i váš fotorámeček z nanukových dřívek. A hlavně nezabere vám to moc času.

Potřebujete

  • 8 dřívek od nanuků
  • tavící pistoli
  • barvy (chcete-li nabarvit dřívka od nanuků)
  • dekorace (mašlička, perličky a podobně)
  • motouz

Lepte a vrstvěte

Dřívka od nanuků nejprve očistěte od zbytky zmrzliny nebo polevy. A pokud chcete mít rámeček na fotografie barevný, tak si je ještě předtím nabarvěte barvou, kterou máte rádi. Potom si nažhavte tavící pistoli a začněte postupně lepit. Dvě dřívka položte v dostatečné vzdálenosti vedle sebe. Následně položte další dvě dřívka podélně, aby se překrývaly s prvními. Přilepte pomocí tavné pistole a pokračujte tak s dalšími. S dřívkami si můžete i pohrát a lepit je různě do kříže nebo přes sebe.

Hrajte si

Jakmile budete mít rámeček hotový, dozdobte si ho podle vaší fantazie. Můžete přidat perličky, mašličky, kamínky nebo mušličky. Záleží už na vaší fantazii. Kousek motouzu přilepte na zadní stranu, díky tomu budete moci rámeček pověsit. Stačí pak už jen vložit fotografii a rámeček máte hotový. A jestli vám pár dřívek ještě zbylo, vyrobte z nich dětem úžasné náramky. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu