Vyrobte dětem modelínu, kterou mohou i sníst. Je z marshmallows

Ostatní 01. června 2018 | 11:02 — Šárka Vondráčková
Překvapte zase něčím vaše ratolesti. Pokud si rády modelují, udělejte jim plastelínu, která se dá i jíst. Je totiž ze slaďoučkého marshmallow.
Další 3 fotografie v galerii
Modelína z této oblíbené pochoutky bude sladká a voňavá / Shutterstock

Modelína patří mezi největší favority malých šikulů. Díky ní rozvíjejí umělecké cítění, jemnou motoriku, představivost a další nezbytnosti. V obchodech najdete nepřeberné množství barevných mazadel, není ale nic lepšího, než si vytvořit svoji vlastní - speciální. I to je totiž pořádná legrace.

Sladká a voňavá

Tato modelína je zcela bez mouky, mnohdy těžko sehnatelného vinného kamene a není potřeba ji dokonce ani vařit. Přitom je jednoduše neodolatelná, sladká a voňavá.

Ingredience

  • 6 velkých marshmallows
  • 4 lžičky kukuřičného škrobu
  • 1 lžičku kokosového oleje
  • potravinářské barvivo 

Postup

Nachystejte si velkou misku, do které dáte marshmallow. Na jednotlivé kousky nakapejte trochu barviva. K marshmallow přidejte 4 lžičky kukuřičného škrobu a lžičku kokosového oleje. Vše krátce ohřejte v mikrovlnné troubě. Bohatě postačí i půl minuty. Pak si navlékněte gumové rukavice a dobře směs promíchejte, aby se vše spojilo v konzistentní hmotu a barvu. Pozor na teplotu! Hmota může být z mikrovlnky stále příliš teplá. Jakmile plastelína vychladne, můžete ji dát na hraní vašim ratolestem.

Tipy a triky

Pokud se hmota lepí a nedrží, přidejte další lžíci kukuřičného škrobu. Pokud škrob nepomůže, přidejte ¼ lžičky oleje. Lepí se modelína dětem na ruce? Nechte je potřít ruce kokosovým olejem. Lepení je potom konec. Hrajte si na nelepicích plochách, jako je pergamenový papír nebo silikovné formičky. Stejně snadným způsobem můžete dětem vyrobit třeba sliz. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu