Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám vzniknou kouzelné kytičky

Ostatní 23. května 2018 | 13:11 — Šárka Vondráčková
Také dětem pravidelně ořezáváte pastelky? A víte o tom, že se z těchto dřevěných odřezků dají vyrobit kouzelné dekorace? Tyto jednoduché dřevěné kytičky vám mohou ozdobit celý váš interiér.
Další 3 fotografie v galerii
Kouzlit se dá i s obyčejným ořezávátkem / Pinterest

Dřevo je materiál přírodní, a právě proto má své obdivovatele a není jich zrovna málo. Můžeme jej opracovávat různými způsoby, pilovat ho, hoblovat, řezat, brousit, dá se obrábět. Ze dřeva nejčastěji vídáme v interiéru nejrůznější nábytkové kusy, podlahy nebo obložení, ale i jiné doplňky. Nápadů je prostě celá řada a o některých z nich jsme psali zde. Žádnou výjimkou však nejsou ani drobnější dekorace, jako třeba kytičky.

Ořezejte si kytičky

Na výrobu dřevěných kytiček nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí obyčejné ořezávátko a několik větví, které si přinesete z přírody. Ideální bude, pokud jsou ještě čerstvé, protože ořezávaný proužek se u suchých častěji láme. Podle druhů stromů se odvíjí barva kytiček. Z olší mají kytičky atraktivní oranžovou barvu, jabloňové jsou zelené, vrbové jsou barvy přírodního dřeva. 

Zapojte děti

Pak už je to jedna velká zábava. Ořezávátkem si ze silnější větve vyřežte proužek dřeva. Čím delší bude, tím lepší. Hotový pruh stočte do spirály, ale obvykle to nemusíte dělat, protože se stáčí sám. Pak ho jen lehce rozvolněte a do středu vložte třeba barevný korálek nebo šípek na drátku. Stejně tak postačí i špejle nebo párátko. Střed pak zakápněte lepidlem a nechejte dobře zaschnout. Středy nemusíme vyplňovat ničím, necháme volný otvor a kytičky se mohou navlékat na konce větviček ozdobného keře.

Kam s nimi

Dřevěným kytičkám to určitě bude slušet třeba na větvi kroucené vrby nebo lísky, kam je přilepíme tavnou pistolí. Doplnit se můžou vystříhanými motýlky z barevného papíru, případně jinou dekorací podle aktuálního ročního období. A nebo si z nich vyrobte třeba věnec či jenou dekoraci na stěnu. Je to už jen na vaší fantazii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Africký druh mravence dokáže běžet až jeden metr za sekundu. Vědci odhalili jeho tajemství

Čas pouštění draků je tady! Máme návod na jejich výrobu

Zázračné kuličky: Odvlhčující sáčky mají v domácnosti...

Jak si poradit s přebytky jablek? Vymoštujte si elixír zdraví

Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo,...

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zavřít reklamu