Přilákejte motýly do zahrady. Vyrobte jim romantické krmítko

Ostatní 01. května 2018 | 12:53 — Šárka Vondráčková
Motýli jsou krásnou ozdobou luk i zahrad. Zcela jednoduchým způsobem si je můžete do své zahrady nebo na balkon nalákat i vy. Pomocí jednoduchého krmítka.
Dalších 6 fotografií v galerii
Za pár okamžiků můžete mít zahradu plnou těchto krasavců / Shutterstock

Motýli mají, kromě toho, že vám ozdobí zahradu, ještě jednu důležitou úlohu. Po včelách jsou druhými největšími opylovači květin a stromů. Takže tím, že jim vyrobíte krmítko, budete mít na zahradě jednak užitečné místo, ale zároveň krásnou dekoraci, na kterou se vydržíte dívat celé hodiny.

Talířové krmítko

Výroba tohoto krmítka není nijak složitá. Hlavní součástí je talířek. Může být jakýkoliv, ale čím barevnější, tím lepší. Takže prohledejte skříňky, půdy, babiččinu kuchyni. A třeba narazíte i na pěkný, ale nudný jídelní servis, který stačí jen trochu oživit pomocí látky. Postup, jak na to, jsme psali zde. A nezapomeňte na ten talířek pro motýly.

Dále potřebujete

  • drát nebo drátěný držák na květináče (koupíte v zahradnictví)
  • šňůrku
  • houbu na nádobí
  • látkové nebo umělé barevné květy
  • lepidlo
  • skleněné korálky 

Postup

Pokud jste zručný kutil, můžete se pokusit navrtat do talířku dírky, kterými byste mohli provléct provázek. Případně si držák na talířek vyrobte z drátů a jejich konce zahákněte za okraj talířku. Na takto připevněný držák uvažte čtyři stejně dlouhé kusy provázku. Na několika místech můžete umístit korálky, které odrážejí světlo. Krmítko tím získá ještě větší šmrnc, a hlavně víc naláká motýly.

Provázky svažte dohromady a na konec přivažte očko z drátků. Krmítko dozdobte květy dle vlastní fantazie. Nakonec doprostřed talířku přilepte houbu na nádobí. Hotové krmítko zavěste na strom nebo na vámi vybrané místo na zahradě. A pak si připravte motýlí krmení.

Cukrový sirup

Motýli milují sladké nektary. Dejte si do hrnce jeden díl cukru a 10 dílů vody. Vše zahřejte a počkejte, až se cukr rozpustí. Hotovým sirupem lehce polévejte přilepenou houbu. A pak už se můžete jen kochat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...