Přeneste jednoduchým trikem fotografii na triko nebo třeba polštář. Získáte originální dárek

Ostatní 29. dubna 2018 | 12:48 — Šárka Vondráčková
Chtěli byste někomu věnovat dárek v podobě trika se zajímavou fotografií? Už nemusíte kvůli tomu utrácet stovky korun v kopírovacích centrech. Tento nápad si hravě uděláte i sami doma.
Dalších 5 fotografií v galerii
Co si tak vyrobit originální polštář s motivem vašeho dítěte? / Pinterest

Tento nápad můžete použít nejenom pro obdarování svých známých, ale například i pro oživení svého šatníku. Není nic jednoduššího než si vybrat zajímavou fotografii a tu si přenést na staré nudné triko, šaty nebo třeba polštář či látkovou kabelku. Je to opravdu jednoduché a nepotřebujete k tomu ani zažehlovací papír. Jak na to?

Vytisknout a přenést

V první řadě si vyberte vhodný motiv. Nemusí jít nutně o vaše fotografie. Použít můžete prakticky jakýkoliv obrázek, který vás zaujal v novinách nebo časopisu.

Dále potřebujete

  • Liquitex gel medium (používá se jako lepidlo na koláže nebo jako zpevňující vrstva na plátno pod akrylové barvy)
  • štětec
  • sprej s vodou

Postup

Pokud budete přenášet fotografii, nejprve si ji vytiskněte na laserové tiskárně. Jestli jste si vybrali obrázek z časopisu nebo novin, pečlivě si jej vystřihněte. Obrázek natřete pomocí štětce gelem, a to přes lícovou stranu. Touto stranou pak obrázek přitiskněte na látku a nechejte přes noc uschnout. Ideálně, pokud to bude čtyřiadvacet hodin. Po uplynutí tohoto času si vezměte sprej s vodou a celý obrázek jemně navlhčete. Nakonec prstem jemně mněte obrázek, dokud se papír neoloupe a vy neuvidíte vaši přenesenou fotografii na látce. A je hotovo.

Rada na závěr

Vzhledem k tomu, že učený z nebe nespadl, raději si udělejte testovací kus z jiné fotky a tu přeneste nejprve na kus látky. Jakmile zjistíte, jak to funguje, pak se můžete vrhnout do přetisku naostro. Máte doma spoustu fotek a nevíte co s nimi? Vytvořte si originální nástěnku. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské Neapole

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...

Dejte si pozor na změny v pravidlech silničního provozu ve...

Dovolená pro romantiky: Je libo stylový nocleh na hradě nebo...