Milujete lávové lampy? Vyrobte si jednu takovou i doma za minimum nákladů

Ostatní 07. dubna 2018 | 14:50 — Šárka Vondráčková
Lávové lampy jsou krásným doplňkem každého interiéru. Ale možná se nabídka na trhu neshoduje s vašimi představami o tom, jaký tvar nebo barva by taková lampa měla mít. Navíc její pořízení nebývá zrovna nejlevnější záležitostí. S tímto návodem si však můžete její obdobu vyrobit doma a za minimum nákladů.
Další 3 fotografie v galerii
Pohybující se bublinky působí uklidňujícím dojmem / Shutterstock

Lávové lampy jsou fascinující. Dokáží upoutat pozornost nejenom vás, ale i vašich dětí, které se na ni dokáží dívat dlouhé desítky minut. Sledovat bublinky, jak se přesouvají z dolní části směrem nahoru a zase naopak, působí uklidňujícím dojmem. Takovou lampu si můžete udělat i vy.

Hra i pro dospělé

Výroba lampy je jednoduchá, a to dokonce tak, že to mohou tvořit samy děti, vy můžete jen dohlížet a případně jim pomoci. Nezabere vám to víc než pár minut.

Potřebujete

  • průhlednou vysokou nádobu
  • vodu
  • kuchyňský nebo dětský olej
  • šumivé tablety (klidně vitaminové nebo Alka-Seltzer)
  • potravinové barvy

Postup

Láhev naplňte do tří čtvrtin olejem a dolijte vodou. Nechejte od vrchu zhruba dva centimetry, aby bublinky krásně plavaly. Olej a voda se krátce promíchají, ale nakonec se oddělí. Do této směsi dejte pár kapek potravinářského barviva podle vaší fantazie. Rozlomte šumivou tabletu na čtyři díly a postupně je vhazuje do lahve. Když jich tam dáte víc, směs může vyšumět a vylít se z lahve. Proto postupujte opatrně, nechejte jeden kousek vyšumět a následně dejte další. Nyní už se můžeme těšit z bublin, které se derou olejem a opět se vracejí. Největšího efektu docílíte, pokud dáte ze spodku dna malé světlo. Až tablety vyšumí, jednoduše vhoďte další.

Tip na závěr

Pokud budete chtít lampu něčím ozvlášnit, přidejte do láhve různé glitry. Je jedno, jaký tvar zvolíte. Pokud chcete udělat vašim dětem radost, zkuste jim vyrobit i lustr ve tvaru dešťového mraku. Není to vůbec těžké. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu