Vyrobte si domácí aviváž. Krásně provoní prádlo a pořídíte ji za hubičku

Ostatní 03. dubna 2018 | 11:10 — Šárka Vondráčková
Jste milovníci přírodní a ekologické kosmetiky? Pokud navíc patříte k těm, kteří neustále hledají, čím vším se dají nahradit ty drahé, chemikáliemi plné výrobky, pak se vám bude hodit i tento tip na výrobu domácí aviváže, která navíc krásně voní.
Další 3 fotografie v galerii
Na řadu oblečení se aviváž nesmí používat / Shutterstock

Pomalu na každé visačce oblečení máte varování, abyste nepoužívali aviváž, a to především u spodního prádla, sportovních oděvů a také u džínoviny. Ručníky po použití aviváže zase ztrácejí svou savost. Na dětské prádlo by aviváž neměla jít vůbec. Tedy nakonec z celého prádla zbyde jen malá hromádka, která pod aviváž opravdu může.

Ano, sušit můžete venku na vzduchu, ale to nejde v každé roční době. Řada hospodyň proto přidává do pračky sodu či ocet, ale ani jedno z nich vám prádlo neprovoní. Zkuste si ale vyrobit domácí aviváž, která vám bude skutečně vonět.

Vůně podle vkusu

Výroba této ekologické aviváže je skutečně jednoduchá a hlavně levná. Navíc ji můžete použít prakticky na jakékoliv prádlo, včetně dětského.

Suroviny

  • hrnek octa
  • 2 hrnky vody
  • 15 kapek esence

Postup

Vezměte si nějakou láhev, třeba od vaší kupované aviváže. Nalijte do ní vodu, přidejte ocet a vonnou esenci. Vůni si zvolte podle toho, co máte rádi, ať už to bude levandule, citrus či jiné aroma. Ocet je dobrý desinfekční prostředek, který vám zároveň odstraní i vodní kámen z pračky.

Aviváž pak používejte jako tu kupovanou, tedy stačí odměrka před praním. Láhev ale ještě předtím dobře protřepte, aby se složky dobře propojily. Aviváž jemně provoní prádlo. A rozhodně se nemusíte bát, nevoní jako byste prali v octu. Chcete mít prádlo skutečně bílé bez chemie? I na to existuje celá řada přírodních pomocníků, o kterých jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní zámek nebo za hradními strašidly?

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...

Trendy v cestování pro seniory: Pejsek zdarma, jednolůžkový...