Vytvořte si z obyčejných plátěných tenisek kousek, který letos frčí

Ostatní 01. dubna 2018 | 11:04 — Šárka Vondráčková
Letošní módě vládnou potisky, nášivky a kamínky. A to nejenom na oblečení, ale také na obuvi. Pokud máte doma obyčejné jednobarevné plátěné tenisky, nevyhazujte je. Máme pro vás kreativní tip, jak si z nich vytvořit trendy kousek.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tyto módní tenisky si můžete vyrobit sami a levně / Pinterest

Tenisky na jaro jsou nutností a to nejen u žen, ale i u dětí. Chcete mít originální model? Zakupte plátěnky, nejlépe černé, bílé či šedé, na kterých vyniknou motivy, barvy nebo jiné aplikce, které zvolíte.

Malované ornamenty

Na tento nápad budete potřebovat malý úzký štěteček nebo špejli a barvu na textil. Zabere vám to maximálně půlhodinku. Jemnými tahy tužkou si předkreslete motiv. Pak namočte špejli nebo štětec do barvy a tvořte. Tenisky nechejte dobře uschnout.

Obtisky časopisů

Tahle technika není vůbec složitá a můžete při ní pořádně popustit uzdu své fantazii. Kromě jednobarevných tenisek budete potřebovat už jen staré časopisy nebo komiksy se zajímavými barevnými obrázky, fixy na textil, vodu v rozprašovači a fixační gel na akrylové barvy.

Pečlivě vystřižený obrázek natřete silnou vrstvou gelu, a to na té straně, kterou chcete obtisknout na látku. Gel totiž neslouží jako lepidlo, ale jako prostředek pro „vytažení“ barvy z obrázku. Obrázek pak přitiskněte gelovou stranou na plátno boty, pečlivě přitlačte a nechte zaschnout. Potom jej lehce postříkejte vodou z rozprašovače a sloupněte. Decoupage je technika, která se dá použít prakticky na jakýkoliv materiál včetně velikonočních vajíček. O tomto nápadu jsme psali zde

Duhové kroky

Vyrobte si duhové tenisky, které budou nepřehlédnutelné. Potřebovat budete opět tenisky, tentokrát čistě bílé, barvy na hedvábí a houbičku. Před začátkem malování je dobré gumovou podrážku oblepit kolem dokola páskou, abyste zamezili její obarvení. Plochu, kterou budete malovat, si nejprve navlhčete vodou. K tomu použijte houbičku na nádobí. Potom nanášejte postupně na vlhké tenisky barvu opět pomocí hubky. Začnete od té nejsvětlejší a dejte ji na větší plochu, než ji ke konci chcete mít. Postupně doplňujte tmavší odstíny. Nakonec pomocí vlhké houbičky propojte všechny nanesené barvy do jednotného celku. Po zaschnutí podkladové barvy můžete tenisky ještě dodekorovat černým gelovým perem.

Třpytivé obutí

Tenisky můžete velice jednoduše ozdobit pomocí různých kamínků nebo perliček, které můžete nalepit třeba jen na patu nebo špici nebo jimi dozdobit již obarvenou obuv jednou z předchozích metod. Vždy to záleží jenom na vaši fantazii. A hlavně, takové boty nikdo jiný mít nebude, protože budou zcela originální.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody víno. Vydejte se s námi na ochutnávku

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Zavřít reklamu