Udělejte dětem radost. Vyrobte jim domácí bublifuk

Ostatní 29. března 2018 | 12:56 — Šárka Vondráčková
Bublifuk je úžasná hračka pro děti, která je dokáže zabavit na dlouhé desítky minut. A pokud je vaše dítko do této činnosti doslova „zažrané“, tak se vám zřejmě často stává, že musíte doplňovat zásoby. Máme pro vás návod, jak si bublifuk vyrobit doma.
Další 3 fotografie v galerii
Děti se dokáží bublifukem zabavit na dlouhé desítky minut / Shutterstock

Ano, bublifuky sice nejsou drahou záležitostí, stojí pár desítek korun, ale ne vždy máte možnost jít a koupit ho prakticky hned. Tak proč si neušetřit nejenom trochu peněz, ale i čas běháním do obchodu pro nové a nové náplně, když si můžete jednoduše vyrobit klidně litry bublifuku, navíc stejně kvalitního, jako je v kupovaných flakonech.

Vhodné suroviny

K výrobě by se neměla používat obyčejná voda z kohoutku, pokud není měkká. Protože jinak budou bubliny praskat. Takže nejlépe uděláte, když si pořídíte destilovanou vodu. Stejně tak si pořiďte obyčejný přípravek na mytí nádobí. Vyhněte se těm, které mají označení super, extra a podobně. Další složkou potřebnou pro výrobu bublin je glycerin. Prodává se v lékárnách pod názvem Glycerol 85 %. Glycerin působí ve směsi jako komponent zvyšující povrchovou soudržnost tekutiny.

Poměr složek

  • 10 dílů destilované vody
  • 3 díly saponátu
  • 1 díl glycerinu

Zamíchat a zahřát

Začněte nejprve vodou, do ní přimíchejte saponát a na závěr glycerin. Směs dobře promíchejte a aby se složky ještě lépe spojily, zahřejte ji na asi na 80 °C. Potom ji nalijte do uzavíratelné, ale pečlivě umyté, nádoby. Bublifuk dejte do lednice, kde jej můžete skladovat i měsíc. Hodit se vám může třeba i na dětskou párty. A k ní patří i balonky a výzdoba z nich. Tipy na to, co vše se z balonků dá udělat, jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody víno. Vydejte se s námi na ochutnávku

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Zavřít reklamu