Překvapte koledníky. Vyrobte vejce z provázků, do kterého můžete schovat sladkosti

Ostatní 27. března 2018 | 11:13 — Šárka Vondráčková
Krásná originální dekorace nebo schovávačka na sladkou pomlázku. Vyrobte si kouzelné vajíčko jenom z obyčejných provázků. Jeho výroba je rychlá, snadná a zvládnou ji i děti.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vajíčko z nití může ukrývat překvapení pro koledníky / Internet

Velikonoce bývají hravé i barevné. Tak si i v tomto duchu připravte netradiční dekoraci, která zaujme každého koledníka. A je jen na vás, zda ji použijete jako součást výslužky nebo jako ozdobu vašeho interiéru. Její výroba je přitom neuvěřitelně snadná.

Košík na sladkosti

Pro výrobu této skrýše na sladkosti budete potřebovat obyčejné nafukovací balónky, barevné bavlnky nebo provázky a tekuté lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední.

Postup

Do malé mísy si nalijte lepidlo a namočte do něj provázky. Pokud zrovna nemáte po ruce lepidlo, vyrobte svou směs z tekutého škrobu a hladké mouky, v poměru 2:1. Je potřeba, aby provázky dobře nasákly, takže je v něm nechte dobře vykoupat. Mezitím si nafoukněte balónek do potřebné velikosti a konec svažte. Nasáklou bavlnkou balónek omotávejte kolem dokola, buď pravidelně, nebo cik-cak. To už záleží jenom na vás.

Snažte se, aby nitě byly rozprostřeny po celé ploše balónku rovnoměrně. Jakmile jste s výsledkem spokojeni, balónek zavěste a nechejte jej 1 až 2 dny dobře zaschnout. Balónek pak už jednoduše propíchnete a jeho zbytky odstraníme z vnitřku vajíčka. A máme hotovou velmi půvabnou velikonoční dekoraci. Do hotového vajíčka můžete prostříhat otvor a dotvořit jej podle vlastní fantazie.

Tip na závěr

Podobně si můžete vytvořit i mísu na velikonoční kraslice. V tomto případě ale použijte místo balónku mísu, kterou překryjete potravinovou fólii a její oblou část potom polepíte provázky, namočenými v lepidle. Opět je to jednoduchá, ale přitom krásná dekorace. A jestli přemýšlíte, že byste letos zvolili zcela jinou výzdobu i vašich velikonočních vajíček, zkuste ubrouskovou metodu. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody víno. Vydejte se s námi na ochutnávku

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Zavřít reklamu