Z pingpongových míčků lampa? Jde to a vypadá kouzelně

Ostatní 23. března 2018 | 17:06 — Šárka Vondráčková
Designovou lampičku by chtěl mít doma každý. Ale ty originální kousky stojí spoustu peněz, přitom si můžete jednu takovou vyrobit doma. A to z pingpongových míčků.
Dalších 5 fotografií v galerii
Poznali byste, že tato lampa je z obyčejných plastových míčků? / Pinterest

Útulnost domácnosti bezesporu dotváří doplňky, ať už v podobě obrazů, dekoračních polštářů nebo lampiček. Jednu z nich si budete moc vyrobit i vy. A věřte, že nikdo, kdo k vám přijde, nebude vůbec tušit, že tato lampička je jenom z obyčejných bílých míčků na ping-pong.

Ping-pong hrát nebudeme

Míčky na ping-pong seženete v každém hračkářštví. Kromě nich budete potřebovat světelný led řetěz.  Je jen na vás, zda si zvolíte jednobarevnou variantu, nebo se střídáním barev. A podle toho, kolik má světýlek, si pořiďte i množství míčků. Kromě těchto dvou věcí ještě potřebujete tavnou pistoli, vrtačku, a to je vše.

Vrtat a vrtat

Nejprve si do všech míčků předvrtejte díry velké tak, aby se do něj dalo snadno prostrčit světýlko led řetězu. Pokud už vám zvuk vrtačky poleze na nervy, na chvíli toho nechejte a děrované míčky si seskládejte do kruhu po dvanácti. Použijte přitom nějakou kulatou podložku, aby se vám kruh dobře tvaroval. Vyvrtané otvory směřují dovnitř kruhu. Míčky pak slepte k sobě pomocí tavné pistole. Jakmile máte kroužek hotový, vyrobte si postupně další a další. A nezapomeňte do nich navrtat i ty díry. Až budete mít potřebný počet kroužků, vezměte si světelný řetěz a začněte sestavovat lampu.

Postavte komín

Světýlka začněte prostrkávat do jednotlivých děr. Začněte na začátku řetězu. Jakmile budete mít jedno kolečko hotové, vezměte další, které prostrčíte koncem řetězu až na začátek a opět do děr vložte světýlka. Tak pokračujte postupně dál a dál, kolečka přitom skládejte do komína, až budete na konci. Šňůru uvnitř lampy opatrně srovnejte, porovnejte si i komín a pak jej přetočte vzhůru nohama. Tím pádem vám přívodní šňůra zůstane ve spodní části lampy.

Pak už pro ni najděte vhodné místo, zapněte a užívejte si kouzelnou světelnou atmosféru. Podobně krásné osvětlení si můžete vykouzlit i z fosforeskujících tyčinek. O tomto nápadu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Muzikál Galileo se vrací. Musel se někomu kvůli předvánočnímu hodování povolovat kostým?

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Pozvěte k vám Vánoce okny. Potěšíte nejen sebe, ale i...

Tmavá, bílá, nebo dvojbarevná? Připravte si skvělou...

Zavřít reklamu