Nevíte, kam s dětskými výtvory? Udělejte si z nich servírovací tác

Ostatní 18. března 2018 | 15:18 — Šárka Vondráčková
Také vám určitě vaše malé ratolesti denně nosí domů ze školky nebo školy své krásné výtvory. A zřejmě už jimi máte i vyzdobenou lednici. Jenomže ani ta není nafukovací. Takže pokud přemýšlíte, kam s dalšími dílky, máme pro vás pár tipů, jak je ještě jinak vystavit.
Další 4 fotografie v galerii
Děti mají obrovskou radost, když se mohou pochlubit svými výtvory / Shutterstock

Představte si tu radost v očích dítěte, které vám předává svůj nejpovedenější obrázek, kterým se kochá celá rodina. A nedopatřením odložíte hrneček s teplým nápojem právě na obrázek. Nejeden dětský obraz dnes lemují kolečka od hrnků s kávou či čajem. Jak tedy umístit obrázek, aby byl po ruce, ale současně byl i chráněn? Můžete si z něj vytvořit zajímavý dekorativní prvek.

Pověsit jako prádlo

Velice působivě vypadá, když výtvory pověsíte na šňůru jako prádlo. Je to jednoduché. Vezměte se k tomu pevnější provázek a natáhněte jej přes celou šířku dětského pokoje. Každý obrázek pak připevněte kolíčky na prádlo. Tuto nástěnku můžete postupně obměňovat a tvořit z ní stále nové a nové galerie, které mohou obdivovat i vaše návštěvy. Místo šňůry můžete použít třeba garnýž na záclony a tu umístit libovolně na stěnu. Na žabky pak zavěšujte dětská dílka.

Ze šňůry rám

Pokud máte příliš široké místnosti, umístěte šňůru třeba na stěnu. Tam ji také můžete natvarovat do prostorného rámu. Dětská díla se tak rázem stanou náležitou dekorací interiéru.

Do fotorámu

Praktický doplněk můžete vytvořit z většího fotorámu. K lištám přidělejte vkusné úchytky a rázem máte servírovací tác. Pod sklo můžete umístit vybraný obrázek a po čase jej vyměnit. Jistě i urychlíte odebírání šálků, hosté budou zvědaví na nový kousek vašeho mladého umělce. Variantou je zatavení obrázků do folie. Můžete tak vytvořit vtipné jídelní prostírání či podložku na pracovní stůl. Rámečky také můžete umístit jako ozdobu na stěnu kolem schodů. Jestli při tom zjistíte, že by vaše schody potřebovaly něčím oživit, máme pro vás další tipy, o kterých jsme psali zde

Digitální prezentace

Pokud ve své domácnosti dáváte výhradně přednost moderním technologiím, budete i pro uchování dětských kreseb hledat spíše digitální možnosti. Vybrané fotografie nafoťte a vytvořte si jednoduchou prezentaci. Ta vám může sloužit jako veselý šetřič monitoru či smyčka v digitálním fotorámečku. Dokonce některé televizní obrazovky s USB vstupem nabízí možnost vytvořit si vlastní šetřič.

Na dveře

Jestli máte v bytě prosklené dveře, kterými prosvítá světlo z chodby, můžete je oblepit dílky svých dětí. Opět je lze po čase obměňovat. V tomto případě ale bude lepší, když nejprve okraje obrázků oblepíte samolepící tapetou, abyste zabránili jejich poškození.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní zámek nebo za hradními strašidly?

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...

Trendy v cestování pro seniory: Pejsek zdarma, jednolůžkový...