Nechejte rozkvést skořápky vajec a kochejte se nádhernou dekorací

Ostatní 17. března 2018 | 08:57 — Šárka Vondráčková
Chcete-li si doma vytvořit netradiční jarní dekoraci, zkuste kvetoucí skořápky. Je to neskutečně jednoduché, levné a hlavně rychlé. Navíc si můžete být jisti, že tyto netradiční vázičky nadchnou každou návštěvu.
Další 3 fotografie v galerii
Tyto křehké vázičky krásně ozdobí váš interiér / Pinterest

K jarním velikonočním dekoracím se pochopitelně využívají materiály, které jsou v tomto čase dostupné. Vzhledem k tomu, že příroda se teprve začíná probouzet, lze použít k dekorování prakticky vše, včetně vaječných skořápek. 

Vejce, symbol jara

Za symbol jara a znovuzrození, lze určitě považovat vejce. Z nich si můžete vytvořit roztomilou vázičku na květiny. Stačí pár minut a na vašem stole je dekorace, kterou vám bude každý závidět.

Co potřebujete

  • Vejce
  • Květinářskou pěnu nebo vatu
  • Květiny či semínka

Postup

Rozklepněte vejce, ale u jeho užšího konce. Obsah vajíček vyprázdněte a udělejte si z nich třeba omeletu nebo si upečte piškotovou bublaninu. Skořápky omyjte vodou a nechejte oschnout. Pak do každé vložte kousek květinářské pěny a naplňte ji vodou. Poté můžete začít se zapichováním čerstvých jarních květin do pěny.

Hyacint, tulipán, modřenec

Krásně se ve skořápce bude vyjímat třeba modřenec, tulipán, narcis nebo hyacint. Jarních květinek je celá řada a o dalších jsme psali zde. Květiny můžete mezi sebou míchat, ovšem stylově budou vypadat skořápky s květy stejného druhu nebo ve stejné barvě.

Řeřicha, obilí

Ve skořápce si také můžete vypěstovat i řeřichu. Dovnitř vložte kousek vaty, navhlčete ji a vsypte pár semínek řeřichy nebo jiného osení. Pak už jen pravidelně buničinu zvlhčujte a čekejte, než se vám vajíčko zazelená.

Tip na závěr

K tomuto nápadu můžete použít jakékoliv vejce, třeba husí nebo křepelší. Dekorovanou skořápkovou dekoraci nakonec vložte do kalíšku na vejce nebo do papírových kartonů od vajec, které si můžete nabarvit. Krásně se budou vyjímat i v spoutěném vejci. Stejně tak mohou být barevné i samotné skořápky. Další je už jen na vaší fantazii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Evropské ledovce se zmenšují. Vědci zaznamenali velmi významný úbytek ledu

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...

Upečte pejskům vlastní pamlsky, recepty jsou rychlé a levné