Vyrobte svým dětem originální dekorace z balonků

Ostatní 06. března 2018 | 09:42 — Šárka Vondráčková
A je to zase tady. Vaše ratolest bude mít zanedlouho narozeniny. Přemýšlíte, čím byste svému dítěti udělali ještě větší radost? Udělejte mu balonkovou party, na kterou rozhodně nezapomene. Poradíme vám pár jednoduchých tipů.
Dalších 6 fotografií v galerii
Z balonků se dá vytvořit řada krásných a jednoduchých dekorací / Shutterstock

Snad každé dítě miluje nafukovací balonky. A ty by rozhodně na žádné oslavě neměly chybět. Zkuste je proměnit třeba na roztomilá zvířátka, barevnou duhu nebo zmrzlinové kornouty. Stačí vám k tomu barevné papíry, glitry, provázky a kvalitní lepidlo. Jen si dejte pozor, nesmí to být lepidlo z tavné pistole, které je příliš horké. To by vám pak balonek prasknul.

Třpytivá party

Balonky můžete jednoduše dekorovat obyčejnými glitry. Stačí je například potřít seshora lepidlem a posypat třpytkami dle fantazie. Na balonek můžete také namalovat lepidlem srdce, jméno či vzkaz, a také ho posypat třpytkami, aby krásně vynikl. Hotové dekorace lze také zapíchnout na tyčce do vázy místo květin a dozdobit mašlí.

Malá domácí ZOO

Vyrobte dětem oblíbená zvířátka. Balonky mohou sloužit jako jejich hlavy. Z papíru pak můžete vystřihnout uši, nos, zobák, fousky, nožičky nebo hřebínek a nalepit je na balonky. Zbytek můžete dokreslit fixami. A máte hotovo.

Jurský park

Každého kluka potěší domácnost plná dinosaurů. Tak jim toto přání splňte. Z barevných papírů vystřihněte hlavu, nohy i ocas. U hlavy i ocasu, případně i hřbetních ostnů, vždy přehněte kousek papíru na konci, za který přilepte danou část k balonku. Dinosaury můžete také zavěsit na nit k lustru, nebo je postavit přímo doprostřed stolu.

Květinová a duhová brána

Balonkové kytičky určitě potěší malé slečny. Pořádně nafoukněte pět balonků, na střed si připravte balonek kontrastní barvy a nafoukněte ho o něco méně. Svažte dohromady. Podobným způsobem postupujte i při výrobě duhy. V tomto případě svazujte k sobě vždy jen čtyři balonky jedné barvy a ty potom navazujte k dalším barvičkám. Vzniklou duhu můžete připevnit třeba na stěnu nebo nad dveře.

Zmrzlinové kornouty

V jediném tomto případě budete potřebovat k nafouknutí balonků helium, aby se zmrzliny mohly vznášet ve vzduchu. Vezměte si barevný papír, který stočte do tvaru kornoutků, jejich špičkou protáhněte provázky od balonků a zauzlíkujte. Upravte délku provázku a na jeho konec připevněte maličké závaží, aby se balonky vznášely v patřičné výšce nad zemí. 

Fosforeskující osvětlení 

Netradiční vzhled balonků docílíte i tím, že do nich dáte před nafouknutím aktivovanou fosforeskující tyčinku. Takto rozsvícené balonky vám krásně osvětlí třeba i zahradní party. Pokud vám nějaká svítící tyčinka zůstane, můžete z ní vyrobit jednoduchou lampu, která vaši oslavu ještě více ozvláštní. Návod na její výrobu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou