Milujete sport? Zařiďte si domácí posilovnu, která vám nevysaje peněženku

Ostatní 10. února 2018 | 16:19 — Šárka Vondráčková
Možná, že zvažujete, že byste si doma zařídili takovou svou malou posilovnu. Rozhodně kvůli tomu nemusíte utrácet desetitisíce korun. Stačí vám pouze pár věcí a držet se několika zásad.
Další 4 fotografie v galerii
Do své domácího fitness centra nemusíte vůbec kupovat drahé přístroje / Shutterstock

Domácí posilovna má určitě řadu výhod. Nemusíte platit vstupné nebo členství ve fitcentrech a hlavně si můžete zacvičit prakticky kdykoliv. Můžete si sami zvolit svá tempa, zkoušet nové cviky, navíc si u toho můžete pustit vlastní oblíbenou hudbu nebo televizní pořad. To vše ještě děláte bez toho, aniž by kdokoliv na vás koukal. A k tomu, aby vaše posilovna byla skutečně účinná, nemusíte vůbec utrácet za drahé stroje.

Vhodné místo

V první řadě, než se pustíte do zařizování takové fitness místnosti, vyberte pro ni vhodný prostor. Ideální je takový, který je velký, vzdušný, světlý a má vyšší stropy. Měl by to být prostor, který bude skutečně jenom a pouze vyhrazený pro posilovnu, abyste se vyhnuli neustálému vytahování a skládání strojů a pomůcek. To by vás určitě přestalo po chvíli i bavit. Pokud jste u cvičení zvyklí na hlasitou hudbu, pak musíte přemýšlet také o tom, ve které místnosti nebudete svým členům rodiny nebo sousedům jaksi na obtíž. Pokud budete malovat, zkuste použít tekutou tapetu. Ta má totiž mimo jiné skvělé izolační vlastnosti. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Kvalitní podlaha

Neméně důležitou součástí každé posilovny je podlaha. Plovoucí však můžete za chvíli zničit, stejně tak i koberec. Neváhejte proto a pořiďte si speciální fitness podložky. Většinu z nich si můžete bez problémů seskládat jako puzzle, navíc se vám na ni bude dobře protahovat, aniž by vás cokoliv tlačilo. Stejně tak můžete na podložku bez strachu z poškození podlahy položit kovovou činku.

Vybavení posilovny

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Vybavení fitness místnosti. Skutečně si nemusíte pořizovat žádné drahé a složité stroje, které slibují protažení celého těla. Postačí vám jeden pro kardio cvičení, při němž dochází ke zvýšení spalování tuků. Pořídit si můžete oblíbený rotoped nebo eliptický trenažér, při kterém se zapojí do práce celé tělo. Velmi vhodný je také běžecký pás. Ale v tomto případě platí, že ty levnější bohužel mnoho nevydrží. Kardio přístroj ale bude prakticky tou nejdražší položkou, navíc ušetříte už jenom tím, že nebudete muset platit vstupné do veřejných center. Na posilovací část vám postačí činky nebo jiné pomůcky. A nebo pracujte pouze s vlastní vahou těla. Velmi praktickým pomocníkem je také lavice.

Stojany na činky

Pokud se do cvičení skutečně vrhnete vší silou, po čase zjistíte, že jste na sportu závislí, takže si budete kupovat další a další pomůcky. Proto, jestli chcete mít ve všem pořádek, porozhlédněte se po nějakém stojanu na činky, kotouče a osy. Vyrábí se ve variantách pro domácí posilovny a umožňují snadno poskládat vše potřebné na jedno místo. Ušetříte tím místo a zůstane vám více prostoru pro samotné cvičení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás u našich východních sousedů?

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás...

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do...

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...