Nevyhazujte stará cédéčka, vytvořte si z nich originální dekorace

Ostatní 06. února 2018 | 12:14 — Šárka Vondráčková
Flashky, SD karty a přenosné pevné disky už skoro úplně vytlačily CD a DVD. Pokud se vám doma povaluje řada disků, které třeba už nefungují kvůli poškrábání nebo je prostě nepotřebujete, zkuste je zrecyklovat. Máme pro vás řadu nápadů, jak je využít ve vaší domácnosti.
Dalších 6 fotografií v galerii
Ozdobte si starými CD nosiči třeba váš stůl / Shutterstock

Možná by vás ani nenapadlo, jak se krásně dají zužitkovat staré CD nosiče. Přitom se s nimi dá ozdobit prakticky cokoliv, na co si zrovna vzpomenete. Od vašeho oblečení až po boty nebo nábytek. Představíme vám pár tipů a třeba i vy přijdete ještě na spoustu jiných. Postup je vždy stejný. Vezměte si pár starých cédéček a ty rozstříhejte na různé tvary a odlišně velké díly. Pak už si jenom sežeňte lepidlo nebo tavnou pistoli, která má široké uplatnění.

Oblečení a obuv

Máte doma nudný a starší kousek oblečení? Pak si jej ozdobte kousky nastříhaných cédéček. Například jimi krásně oživíte límeček nebo manžety košile a nebo si vytvořte zajímavou aplikaci na tričku či džínách. Stejně zajímavého efektu dosáhnete, když kousky nosičů polepíte část obuvi, třeba jenom patu nebo boky a rázem máte ze svých starých tenisek módní kousek.

Nábytek jako nový

Vytvořte si doma skutečně originální kus nábytku. Oblepte kousky cédéček třeba zrcadlo a rázem budete mít krásný nový šperk ve vašem interiéru. Nebo máte doma stolek, který je třeba poškrábaný nebo jsou na něm jiné vady? Nebojte se toho, popusťte uzdu vaší fantazie a vrhněte se na lepení. Během chvíle můžete mít ve vašem interiéru opravdu designový kousek. Podobně se můžete vyřádit prakticky na jakémkoliv kusu vaší domácnosti.

Stěna za linkou

Jestli uvažujete o tom, že byste potřebovali obklady za vaší kuchyňskou linkou vyměnit, máme pro vás lepší, a hlavně levnější nápad. Staré obklady nechte tam, kde jsou, sežeňte si stará CD nebo DVD, pak stříhejte a lepte. Uvidíte, že takovou stěnu skutečně nikdo nemá. A jestli uvažujete o tom, že by vaše kuchyně potřebovala více změn, které vám nevyluxují tolik peněženku, podívejte se na inspirace, o kterých jsme psali zde. Stejně tak si můžete na své stěně vytvořit ze starých kousků zajímavé grafické aplikace.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to