Domácí přípravky, které skvěle fungují na šediny. Už za pár dní!

Ostatní 06. února 2018 | 13:12 — Marie Drahá
Nikdo nezapomene na ten pocit, kdy poprvé objevil na hlavě šedivý vlas. Přišlo rozčarování a otázka: jak to řešit? Většina lidí hned sáhne po barvě na vlasy. Jde to přitom i podomácku! Pomůžou potraviny, které máte v kuchyni. S našimi tipy zatočíte s šedinami do týdne.
Další 4 fotografie v galerii
Pravidelné barvení vlasy ničí. Co si poradit podomácku? / Shutterstock

Proč šedivíme? Na vině jsou geny, strava i stres. Dříve nebo později řeší tento problém většina z nás. Barva na vlasy je nejpohodlnějším řešením, jenže leze do peněz. Odrosty totiž nevypadají nijak vábně. Vyhýbáte se chemii? Vyzkoušejte osvědčené domácí preparáty. Fungují už po několika použitích, ale chce to pravidelnost.

Voda z bramborových slupek

Zřejmě nejznámější způsob, jak překrýt šediny. Slupky z několika brambor povaříme asi pět minut ve dvou sklenicích vody. Necháme vychladnout, slupky vyhodíme a vodu si necháme. Hlavu si umyjeme běžným šamponem, necháme lehce vyschnout a naneseme vodu z brambor.

Soustředíme se hlavně na místa, kde se šediny objevují. Kdo má problém celkově, tak na celou. Zabalíme hlavu do ručníku a necháme působit minimálně 20 minut, ale klidně i dvě hodiny. Potom už jen spláchneme vodou. Tento způsob mytí dokonale kryje šediny, ale je dobré jej praktikovat pravidelně. Ztmaví vlasy o několik tónů. Někdo si bramborovou vodu míchá už přímo s šamponem a používá při každém mytí.

Pasta z cibule

S šedinami si poradí i rozmačkaná cibule. Pastu vmasírujeme na pokožku hlavy a necháme aspoň půl hodiny působit. Abychom odstranili zápach, umyjeme potom běžným šamponem. Podobně jako po bramborové vodě vlasy po cibuli tmavou, dokonce černají. Proceduru je ale nutné provádět denně, než se dostaví výsledky. Jednou za týden nepomůže.

Citronová šťáva a kokosový olej

Směs jednoduše vmasírujeme do vlasů a necháme působit. Pro co nejlepší výsledky se doporučuje provádět proceduru opět denně. Nehledě na šediny, díky šťávě a oleji budou vlasy pevné a krásné na pohled.

Citronová šťáva a angrešt

V tomto případě nesmícháme citronovou šťávu s čerstvým nebo zavařeným angreštem, ale práškem z něj. Dá se sehnat ve specializovaných obchodech nebo na internetu. Směs vmasírujeme do pokožky hlavy. Za pár dní začnou šediny mizet. Proces je opět nutné minimálně ze začátku opakovat denně.

Černý čaj a sůl

Uvaříme černý čaj, necháme vychladnout, osolíme a vmasírujeme do pokožky hlavy. I tento odvar má pomoci redukovat šediny. Neobvyklými způsoby můžete využít i skořici. Překvapí vás, co všechno dokáže.

Sezamová semínka a mandlový olej

Směs, která zabírá hlavně při začínajících šedinách. Necháme ji působit půl hodiny a poté spláchneme čistou vodou. Postup je nutné opakovat denně po několik týdnů. Podle některých odborníků tato kúra může pomoci zvrátit proces šedivění!

Náš tip:

Sklenice mrkvové šťávy denně způsobí, že vlasy přestávají šedivět! Pomáhá je navíc udržet zdravé a silné. Nepoužívá se přímo na vlasy, ale do hrdla.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čínský fúzní reaktor dosáhl šestkrát větší teploty než Slunce. Ovládnou vědci obrovskou sílu?

Při vaření je velmi významným pomocníkem. Jak správně...

Vyrobte svým mazlíčkům jedinečný narozeninový dort z...

Nealkoholický svařák zahřeje, chutná a zamilují si jej i...

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Zavřít reklamu