Naučte se super fígle, jak rychle narovnat oblečení i bez žehličky

Ostatní 31. ledna 2018 | 17:01 — Šárka Vondráčková
Každý z nás se občas dostane do situace, kdy spěchá a rychle potřebujete něco přežehlit. A ne vždy je čas žehličku vytahovat, a také ne vždy je po ruce. Máme pro vás skvělé tipy, jak vaše zmačkané prádlo vyžehlit i bez žehličky.
Další 3 fotografie v galerii
Nechejte tentokrát žehličku ve skříni / Shutterstock

Jak by bylo skvělé, kdyby všechno oblečení bylo z látek, které se nemusejí žehlit. Možná, že jednou taková doba nastane, ale prozatím se málokterá domácnost obejde bez žehličky. Nicméně, existuje pár triků a vychytávek, díky nimž dokážete rychle své oblečení zbavit záhybů, které vám vznikly třeba při převozu v kufru. A žehličku k tomu skutečně potřebovat nebudete.

Použijte fén

Jestli jste někde na dovolené či na služební cestě, určitě je koupelna vašeho hotelového pokoje vybavena fénem na vlasy. Ten právě můžete využít i v případě, že máte pomačkanou košili nebo halenku. Stačí, když místa, která chcete vyhladit, lehce navlhčíte, oděv rozložíte na nějakou rovnou plochu, třeba matraci postele, a pustíte se do fénování. Zmačkané prádlo můžete také na ramínku zavěsit někde v prostoru. Fén ale držte asi pět až sedm centimetrů od oblečení, abyste ho horkým vzduchem nezničili.

Žehlička na vlasy

Tato kadeřnická pomůcka umí nejenom narovnat vaše vlasy, ale hravě si poradí i se zmačkaným kouskem oblečení. Sice nezvládne narovnat větší plochy, ale pokud potřebujete dostat „do formy“ límeček nebo manžety, tak s tím si žehlička skvěle poradí. A narovnáte s ní i nějaký ten nepěkný záhyb. Žehličku nejprve vyčistěte od možných zbytků přípravků na vlasy a pak ji nechejte nahřát. Tu část oblečení, kterou chcete narovnat, sevřete mezi plochy a pomalu sjíždějte dolů. Jenom dejte pozor, abyste látku nenechali ve stisknuté žehličce příliš dlouho, mohla by se spálit.

Horký hrnec

Tent starý trik našich babiček výborně funguje. Do většího hrnce dejte vodu, povařte ji a pak vylijte. Spodek hrnce důkladně osušte a přiložte na oblečení. Dejte však pozor, aby dno hrnce bylo skutečně čisté, bez připálenin. Jinak byste si mohli svůj kousek oblečení i zničit.

Profesionální sprej

V obchodech se před časem objevila novinka, která umí odstranit záhyby na oblečení bez použití žehličky. Tato vychytávka totiž dokáže uvolnit vlákno a je vhodná pro všechny druhy tkanin. Trysku nastavte na nejjemnější rozptyl a z větší dálky postříkejte zmačkaný oděv, který jste zavěsili na ramínko. Navlhčenou látku čistou rukou opatrně vyhlaďte a nechte volně uschnout.

Napařujte ve sprše

Výborným pomocníkem je pára. Využijte ji v případě, že potřebujete rychle vyžehlit zmačkaný oděv. Oblečení pověste na ramínko a zavěste v blízkosti sprchového koutu nebo vany. Pak pusťte horkou vodu a oděv asi patnáct minut napařujte. Po celou dobu mějte zavřené dveře, abyste vytvořili dostatečné množství páry. Zajistěte ale, aby vám voda ze sprchy nestříkala přímo na oblečení.

Zapněte sušičku

Sušička prádla je velkým pomocníkem, který si poradí nejen s mokrým, ale i se zmačkaným oblečením. Nastavte ji na střední program a do bubnu, kromě pomačkaného oblečení, dejte také mokrý kapesník nebo třeba čistou navlhčenou ponožku. Sušičku nechejte běžet tak čtvrt hodiny. Oděv potom hned vyndejte a pověste na ramínko nebo si ho rovnou oblečte. Pokud byste ho v sušičce nechali ležet, vyndali byste ho s největší pravděpodobností ještě zmačkanější, než byl před tím. Výborné triky můžete zkusit i s alobalem. I ten vám totiž usnadní práci s žehlením. Tento i další tip jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...