Vyrobte si za pár minut krásný stojan na své náramky, hodinky či prstýnky

Ostatní 05. ledna 2018 | 08:34 — Šárka Vondráčková
Máte spoustu náramků a nemáte je kam dát nebo je máte nepřehledně poházené ve šperkovnici? Máme pro vás tip na výrobu stojanu na náramky, který vás nebude stát prakticky vůbec nic, kromě pár ruliček papíru. A přitom vypadá velmi vkusně, že ani vaše kamarádky nepoznají, že je to stojan z obyčejného papíru.
Dalších 5 fotografií v galerii
Mějte své náramky přehledně srovnané / Shutterstock

Tento stojan můžete použít nejenom na náramky, ale také například na hodinky či prstýnky. Je jen na vás, co z toho si zvolíte. K jeho výrobě si pouze sežeňte různé papírové ruličky, například od toaletního papíru nebo od alobalu či jiné fólie. Je však důležité, aby byly z tvrdého papíru, ne z měkkého. Stojan by potom nedržel pohromadě. Pak už si jen vezměte kousek tvrdého kartonu nebo například plastovou krájecí podložku či tácek, který už nepotřebujete, ozdobnou látku a tavící pistoli. A jdeme na to. Uvidíte, že za pár minut budete mít hotovo.

Nařezat a zabalit

Vezměte si jednu ruličku papíru, která bude sloužit k zavěšování vašich šperků. Pokud si chcete vyrobit stojan na prstýnky, musíte si najít skutečně úzkou trubičku podle průměru vašich prstenů. Zhruba v polovině trubičky udělejte otvor tak široký jako druhá rulička, která bude sloužit jako stojan. Oba kusy trubiček pak kolem dokola oblepte látkou. Použijte k tomu tavící pistoli.

Jenom dávejte pozor, ať si nepopálíte při této činnosti prsty. Nezapomeňte látku dát z části i do vyřezaného otvoru, a také po stranách. Prostě tak, aby nebyl vidět ani jeden kousek papíru. Jestli nemáte žádnou látku po ruce, klidně si vezměte na pomoc barvu. Postačí vám vodovky nebo temperové barvy. Počítejte však s tím, že bude potřeba více nátěrů. Obě trubičky potom vsuňte kolmo do sebe. 

Polepit a postavit

Teď přijde na řadu podložka. K tomu právě potřebujete buď karton nebo tácek či něco jiného, co jste našli doma. I v tomto případě budoucí podstavec celý obarvěte nebo polepte látkou. Počkejte, až nátěr či lepidlo zaschne. Mezitím si udělejte třeba kávu nebo si nalijte skleničku vína. A pokračujeme dál. Vezměte si spojené trubičky. Tu, která bude sloužit jako odkládací prostor na šperky, nechejte nahoře a do té kolmé vsuňte srolované staré noviny nebo letáky, kterých máte ve schránce každý den určitě hromady.

Celou spodní část potom důkladně, ale skutečně důkladně, potřete kolem dokola lepidlem z tavící pistole nebo obyčejným. A stojan potom přilepte na podložku. Jakmile to zaschne, máte hotovo. Pokud máte větší podložku, můžete si takových stojanů udělat mnohem více, v různých velikostech i barvách. Je to celé jenom na vaší fantazii. A až vás stojan omrzí, klidně si udělejte nový, v jiné barvě. A pokud máte doma přebytečné krabice od bot, můžete je také efektivně využít a udělat si z nich třeba poličku na stěnu. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Nenechávejte na vaše kamínky sedat prach. Vyrobte si z nich...

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...