Buďte originální! Staré ručníky zužitkujte po novém v koupelně, v ložnici i na cestách

Ostatní 28. prosince 2017 | 09:02 — Marie Drahá
Stane se, že se ručník zapere, zůstane na něm flek, nebo se na něm zkrátka podepíše zub času a v koupelně na věšáku ho už nechceme. Co s ním? Většinou z něj uděláme starý hadr. Ale co takhle zkusit si z něj vyrobit předložku do koupelny, šperkovnici nebo cestovní pouzdro? Snadná je i hračka pro domácího mazlíčka.
Dalších 6 fotografií v galerii
Jednoduché pouzdro na hygienu se hodí do koupelny i na cesty / Pinterest

Originálním nápadům, které zvládne prakticky kdokoliv, nevadí stáří textilií a v některých případech ani jejich vzhled. Zjistíte, že výběr barev nebo kvality je pouze estetickou záležitostí. A že je recyklace ručníků tak jednoduchá, že budete litovat, že jste s ní nezačali dřív.

Kobereček nebo předložka

Vedle hadru na zem jde snad o nejčastější způsob, jak využít použité ručníky. Vezměte si tři staré kusy a nastříhejte je na proužky tři až čtyři centimetry široké. Stříhejte podél delší strany. Tři různé proužky nahoře sešijte ručně nebo na stroji a splétejte cop. Jak budete téměř na konci, přišijte si na jednotlivé konce proužků další tři ve stejné barvě. A pokračujte ve stejném duchu, než použijete všechny. Pořádně utahujte, ať jsou copy stejně utáhlé a nerozjedou se. Horší stranu ručníku zkuste dávat vždycky zespod. Nakonec dlouhatánský cop zamotáte do šneka a vznikne kulatá plocha. Jednotlivé pruhy mezi sebou prošijete, aby držely pospolu, a je hotovo!

Šperkovnice

Připravte si hezkou nízkou krabičku, do které byste rádi ukládali naušnice nebo prstýnky, a jeden starý ručník. Tentokrát jej nastříhejte na proužky stejně široké, jako je šířka krabičky. Motejte do ruliček a jimi krabičku postupně vyskládejte. Ruličky překryjte přesným kusem ručníku, jako je krabička, a prstem zkopírujte záhyby. Do nich pak uložte své šperky. Co se starými knihami si přečtěte zde.

Pouzdro na hygienu

Starý ručník přehněte ze dvou třetin a boky sešijte. Kratší část si rozdělte do několika bloků a rovněž sešijte s delší částí. Je hotovo. Do boxu lze ukládat kartáčky, pasty, hřebeny, případně jiné kosmetické přípravky. Pokud přidáte ručníku uši, můžete pouzdro zavěsit v koupelně na háčky. Jestli jej opatříte jedním větším uchem na straně, na cesty smotáte a uchem zafixujete.

Hadr na metlu

Hadr ze starého ručníku na podlahu dělá většina, minimálně na chalupu. Použít jej lze také na umývací metlu. Stačí jen vystřihnout do požadovaného tvaru a našít suché zipsy, aby na metle hezky držely.

Hračka pro mazlíčka

Ručníky nebo jakékoliv starší hadry spletete do tlustého copu a na každém konci zavážete. Uvidíte, jak hezky si s takhle jednoduchou hračkou váš domácí mazlíček vyhraje! A nemusíte ani utrácet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...