10 věcí, se kterými se ženám v zimě řídí líp

Ostatní 30. listopadu 2017 | 16:45 — Marie Drahá
Ježdění v zimě je někdy velmi náročné. Náledí, břečka, závěje – nic co by značilo pohodovou a bezstarostnou jízdu. Silničáři v nedohlednu a stresových hormonů přibývá. Otrávit nás však mohou i maličkosti. Pojďme si říct, na co řidička před zimní jízdou nezapomíná.
Další 4 fotografie v galerii
Hlavně s úsměvem, stres za volant nepatří! / Shutterstock

Vycházejme z toho, že máte přezuto – docela zásadní věc. Baterka nabitá, fridex a nemrznoucí směs do ostřikovačů nalité, stěrače stírají. Rádio má signál a hraje. V autě máte povinnou výbavu. Je ale vážně kompletní?

1. Rozmrazovač zámků

Stane se vám to, když to nejméně čekáte. Potřebujete odjet ráno do práce a zámek na autě nereaguje. Co teď? Nemusíte nosit z domu teplou vodu. Od listopadu do března radíme nosit v kabelce rozmrazovač zámků. V našem lodním vaku, jak někdy pánové pracovní kabelku nazývají, totiž zabere minimum místa. A může se hodit i večer cestou z práce nebo z abstinenčního večírku.

2. Odmrazovač na okna

Plní stejnou funkci, jen s tím rozdílem, že jím stříkáme okna. Velký alkoholový pomocník v případě, že vážně nemáte čas deset minut auto škrábat. Vyjíždět s namrzlými okny je však holý nerozum. Přiznejte si, nevidíte zrovna nejlíp, takže riskujete vážnou nehodu nebo minimálně nepříjemný karambol.

3. Zateplená škrabka

Ta je v seznamu jen pro formu, v zimě je v autě naprostou samozřejmostí! Doporučujeme pořídit tu s rukavicí, ať vám při škrábání tolik nemrznou ruce. Je rychlejší a pohodlnější než občanka. A pozor, měla by být podle odborníků kvalitní, aby neničila sklo.

4. Šikovný smetáček

Proč umetat rukávem nové péřové bundy, když to jde smetáčkem o moc líp? V autě vám tolik překážet nebude. Stonásobněkrát ho spíš oceníte. A jedem, pěkně včetně střechy. Nechceme, aby nám hrouda tajícího sněhu spadla na čelní sklo a zastínila výhled v okamžiku, kdy se vyhýbáme riskujícímu chodci.

5. Skládací lopatka

Je na zváženou. Ale pokud někde ráno zaparkujete a večer auto pod sněhem sotva najdete, může přijít vhod. Se smetáčkem budou tvořit společně hezkou dvojku.

6. Hadřík

Utěrka k očištění vnitřní strany skel pomůže zlepšit viditelnost. Z plastů v autě se časem uvolňují výpary, které ulpívají na skle a zhoršují výhled. Poslouží vám.

7. Rukavice

Promrzlé prsty za volantem = poloviční zábava. Majitelé vozidel s vyhřívaným volantem se v zimě ostatním mohou jenom smát, ale může přijít i na ně: pro případ nehody či jiné nepředvídatelné události je doma určitě nenechávejte. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do tepla. Rady, jak snížit spotřebu energií na vytápění v domácnosti, aniž bychom se museli omezovat, najdete zde.

8. Termohrnek

Existuje snad žena, které nespraví náladu hrnek voňavé kávy? Pokud jste bezkofeinové, tak aspoň čaj, fajn. A zpříjemnit si cestu, když čekáte v koloně.

9. Jídlo

Vždycky se vyplatí mít v kabelce nějaké sušenky. Hodí se na svačinu do práce, nebo v případě, kdy se vám nehoda skutečně stane. Kdoví, jak dlouho budete čekat na modré uniformy.

10. Startovací sprej

Ty z vás, kterým už dobře posloužil, vědí. S heslem "Když nejede, tak nepojede se nesmíříme!" Za ostrý start vám auto sice nepoděkuje, ale motor pojede.

Jedenáctý tip:

Podle statistik hrozí v zimě šestkrát větší riziko nehody než v létě. Pro všechny případy mějte ve voze Evropský záznam o dopravní nehodě. Zopakujte si pojišťovnu a uložte do mobilu číslo na asistenční službu. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fenomén Airbnb: I levné bydlení se vám může pořádně prodražit. Na co si dát pozor?

Fenomén Airbnb: I levné bydlení se vám může pořádně...

Navštivte nejkrásnější místa a zákoutí Krakova....

Deset nejúžasnějších muzeí na světě. Tip na podzimní...

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...